Samsung Katlanır Telefonların Fiyatları Ne Olacak?

Geçtiğimiz haftalarda ilk katlanabilir akıllı telefonunu duyuran Samsung, tanıtım esnasında sahne ışıklarını kıstığından dolayı cihaza dair tasarımın nasıl olacağını göremedik. Bununla birlikte birkaç ay içerisinde seri üretimin başlayacağını belirtmekle yetinen Güney Koreli şirket, ne yazık ki ürüne dair çıkış tarihi ve fiyat gibi epey önemli bilgilere değinmedi. Duyurulan söz konusu cihazla birlikte bu soru tekrar gündeme geldi; Samsung katlanır telefonların fiyatları ne olacak?

Samsung Katlanabilir Akıllı Telefon

Galaxy F ismiyle anılan yeni cihaz, epey yüksek bir fiyata sahip olabilir. Açıldığında 7.3 inç, katlandığında ise 4.58 inç büyüklüğünde bir ekran ile karşılaşacağız. Infinity Flex Display adı verilen panel ile donatılan cihaz, bu sayede kolaylıkla katlanabilecek. Bu panelin OLED teknolojisini kullanması ise doğrudan fiyatın artacağı anlamına geliyor.

Henüz ortada kesin bir bilgi olmadığından ötürü katlanır telefon fiyatı ile ilgili detaylar ne yazık ki iddianın ötesine geçemiyor. Söylentilere bakacak olursak Samsung katlanır telefonların 1770 dolar bandında satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Güncel kur ve vergi oranları ile ülkemizdeki fiyatlar 10.000 TL’yi aşabilir.

Fiyatlar Değişebilir

Bahsi geçen fiyatların değişebileceğini de elbette belirtelim. Şu anda birçok üretici OLED ekran panellerine geçiş yapmış bulunmakta. Gelecek dönemde maliyetin azalması bekleniyor. Bununla birlikte ekran konusunda daha uygun bir üretim maliyeti ortaya çıkabilir. Nitekim bu da katlanabilir telefon modelleri üzerindeki fiyat politikasına yansıyabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz