En iyi cevap: Samsung Knox, bilgilerinize ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için Android ve Samsung cihazlarında Tizen yerleşik bir güvenlik katmanıdır.

Kendi cihazını Getir

Birçok insan iş için kendi telefonunu kullanır; BYOD (Kendi Cihazını Getir) politikaları telefon fiyatları yükselmeye devam ettikçe ve tüketici modelleri daha güvenli hale geldikçe gittikçe popüler hale geliyor. Hem Apple hem de Google’dan mobil cihazlar için Enterprise düzeyinde programlar gördük, ancak belki de kullanımı en kolaylarından biri – hem sizin hem de BT yöneticilerinin tümü – Samsung Knox.

Birkaç yıldan daha eski olmayan bir Galaxy telefonunuz varsa, muhtemelen üzerinde Samsung Knox yazılımı vardır. Gerçekten de yükleyebileceğiniz bir şey değil çünkü Samsung’un yaptığı şekilde Android işletim sisteminin bir parçası ve herhangi bir uygulama veya destek kitaplığı değil.

Eğer yüklü ise Knox Android’in bir parçasıdır ve istemeyen insanlar silmenin ne kadar zor olabileceğini bilir. Knox ayrıca Samsung’un giyilebilir ürünleri üzerine Tizen’de yerleşik olarak yer almaktadır. Samsung Knox’un tam olarak ne olduğuna ve ne işe yaradığına bir bakalım.

Samsung Knox Nedir?

Samsung Knox, kişisel ve kurumsal kullanıcı verilerini ayırabilen ve izole edebilen birinci sınıf Samsung telefonlarında bulunan özel bir güvenlik katmanıdır. Neredeyse bir telefonu ikiye dönüştürmenin, uygulamaları yönetme biçimi ve bu uygulamaların oluşturduğu veriler ve bunlara girdiğiniz veriler nedeniyle düşünebilirsiniz.

Knox saldırıya uğradı, ancak sadece geçim için güvenli ürünleri hackleyenler ve ardından buldukları sömürülerin yamalarına yardımcı olan insanlar tarafından saldırıya uğradı.

Knox simgesine dokunarak ve bir şifre girerek iki katman arasında geçiş yaparsınız. Bu şifre, telefonun kilidini açmak için kullandığınız herhangi şifre benzersiz ve ayrı, bu nedenle kimse Knox veriler, bazı olmadan erişilemez olacaktır emniyete kilit ekranını atlamak mümkün olsaydı bile gerçekten fantezi hileler onların yaşam kadar güvenli yazılım yenmek için deneyin insanlar tarafından , daha sonra bu numaraların çalışmaması için bazı şeyleri düzeltmenize yardımcı olun.

Varsayılan olarak, telefonunuzun Knox korumalı tarafına girdiğinizde yalnızca birkaç uygulamaya erişebilirsiniz – Kamera, Galeri, E-posta, Dosyalarım, Telefon, Rehber, Samsung İnternet Tarayıcı, İndirilenler ve S Planlayıcı. Knox korumalı katmana başka uygulamalar ekleyebilir ve telefonunuzdaki “normal” katmandaki aynı uygulamadan ayrı tutulacakları bir yere “kopyalanır”.

Knox’un çalışması için iki şeye ihtiyacı var. Doğru cihaza ihtiyacınız var – tüm Samsung telefonları (veya saatler ve tabletler) Knox’u desteklemiyor ve desteklenen cihazların listesini burada görebilirsiniz . Ayrıca , doğru yazılıma ihtiyacınız olacak ve eğer aramak için uyumlu bir telefon kullanıyorsanız , Samsung Güvenli Klasörü Play Store’da bulabilirsiniz ; Yükleyemeyen bir cihaz kullanıyorsanız görünmeyecek.

Knox ayrıca şirketinizin BT departmanının herkesin cihazını yönetmek için kullanabileceği bir yazılımdır.

Ayrıca, İşletme yönetimi için kullanılabilecek üçüncü önemli bir bileşen var – Knox Premium veya eşdeğeri. Bu, evde kullanacağınız bir şey değildir (ancak gerçekten isterseniz yapabilirsiniz) ve bir IT departmanının, sunucunun grubunun bir parçası olan telefonlarda Knox katmanını yönetmesinin bir yolu. Temel olarak Knox ile birlikte çalışmak üzere oluşturulmuş bulut tabanlı bir yönetim çözümüdür ve anahtar teslimi güvenli bir platformdur. Burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve çok cihazlı bir yönetim çözümü arayan bir BT uzmanıysanız, dört büyük ABD mobil operatöründen herhangi birinden bir teklifle konuşabilirsiniz.

Knox, aşağıdaki ülkelerde devlet kurumlarında kullanım için onaylanmıştır: Finlandiya, Fransa, Kazakistan, Hollanda, İspanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri. Ayrıca belirli yapılandırmalarda FIPS 140-2 ve ISCCC şikayeti bulunuyor. Bunun anlamı, ABD Savunma Bakanlığı gibi kuruluşların, Knox’un çalışanlarının (hassaslık seviyesine veya daha düşük seviyelere sahip öğeleri) kullanması için yeterince güvenli olduğunu düşünmesidir. Bu da sizin için yeterince güvenli olduğu anlamına gelir.

Android Oreo ile Knox, Linux Çekirdeği, kötü amaçlı yazılım kontrolü ve güvenilir önyükleme prosedürünün bir parçası olarak gerçek zamanlı koruma sağlamak için Google’ın Kurumsal çözümü Android for Work ile birleştirildi. Samsung, resmi olmayan yazılımların başlatılıp başlatılmadığını algılamak için e-sigorta kullanır ve tespit edildiğinde garanti durumu kontrolünü 0x1 olarak değiştirir. Bu, fabrika yazılımına bir flaşla sıfırlanmaz.

Kullanman gerekiyor mu?

Samsung Knox kullanmak zorunda değilsiniz ve telefonunuzun yazılımında dolaşan bir tür değilseniz, orada olduğunu asla bilemezsiniz. Ama Knox için üretilmiş bir telefonunuz varsa, kesinlikle ücretsiz yapabilirsiniz.

Muhtemelen Top Secret bilgisini etrafta taşıyamazsınız ve kimse sizi izlemiyor ve verilerinizi çalmaya çalışıyor. Ancak , kullanıcı verilerini çalmak isteyen insanlar ve kuruluşlar fırsatçıdır – bir hedef olmayabilir, ancak telefonunuzu bulmaları için olabilecekleri her şeyi elde etmekten çok mutlu olacaklardır. Güvenlik altına alınması gerektiğini düşündüğünüz şeyleri işlemek için Knox’u kullanmak kolaydır ve güvenlik söz konusu olduğunda iyi bir geçmişe sahiptir.

Knox ücretsiz ve sizde zaten var – neden kullanmıyorsunuz?

Knox, belirli dosya ve klasörleri zaman zaman telefonunuza erişebilecek diğer kişilerden (kardeşleri veya oda arkadaşları gibi) gizlemenin harika bir yoludur. Knox içine bir uygulama yerleştirerek şifreyi bilmediğiniz sürece verilerini gizlemiş olursunuz ve herhangi bir dosyayı veya klasörü meraklı gözlerden korumak için Dosyalarım uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Muhtemelen Samsung Knox’u kısa mesajlaşma ya da kişileriniz gibi günlük işleriniz için kullanmak istemeyeceksiniz. Fakat düşündüğünüz herhangi bir şey için biraz hassastır – “asla annemin görmesini istemeyeceğiniz şeyler” – Knox onları güven altına almak için harika bir yoldur. Gizliliğinize değer vermek için bir Kurumsal kuruluşun parçası olmanız gerekmez ve Samsung size bu konuda yapabileceğiniz çok iyi bir araç sunar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz