Ödeme sistemleri gelişen teknolojiyle birlikte daha fazla önem kazanmaya başladı. Hayatımızda daha da yer edinmeye başlayan mobil akıllı telefonlarımız artık ödeme aracı haline geliyor. Mobil uygulama dünyası ile birlikte iBeacon, NFC gibi yakın alan iletişimini destekleyen teknolojiler ödeme noktalarında kullanılmak için geliştiriliyor. Teknoloji devleri Apple, Google, Samsung insanların ceplerine girdiği ibi artık ödeme yapma alışkanlıklarını da değiştirmek için Apple Pay, Android Pay ve Samsung Pay gibi ürünler çıkardılar.

samsung-pay

Mobil ödeme çağını açan bu girişimlerden birisi olan Samsung, Samsung Pay ödeme sistemini Çin’de China UnionPay ortaklığı ile yayına açtığını duyurdu. Samsung Pay, Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note 5 modellerinde kullanılabilecek. Çin’de 9 banka (China CITIC Bank, China Construction Bank, China Everbright Bank, China Guangfa Bank, China Minsheng Banking Corp. Ltd, China Merchants Bank, Hua Xia Bank, Industrial and Commercial Bank of China and Ping An Bank) ile anlaşan Samsung kredi kartı ve banka kartlarını destekliyor.

Türkiye kredi kartı ile alışveriş konusunda Avrupa’nın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. İlerleyen zamanlarda Apple Pay, Android Pay ve Samsung Pay’de Türkiye’ye gelecektir. Ancak ne zaman geleceği şuan merak konusu çünkü ülkemizdeki yasal ve regülatif düzenlemeler süreci yavaşlatabiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz