Samsung, paylaştığı yeni bir açıklama ile QLED TV’lerinin sektörde zirveye oynamayı nasıl başardığını açıkladı. Samsung’e göre başarının arkasındaki temel faktörler, kalıcı görüntü kalitesi ve güvenliğe verilen önem.

Samsung’un ‘ekran’ sektöründe en iyiler arasında yer aldığı ve yüksek görüntü kalitesi sunduğu su götürmez bir gerçek. Zira günümüzde OnePlus’tan iPhone’a kadar pek çok akıllı telefonda ‘iyi’ bir görüntü deneyimi için Samsung ekran tercih ediliyor. Bu nedenledir ki Samsung, temel unsurun ekran olduğu TV sektöründe de en başarılı markalar arasında yer alıyor. Peki Samsung TV’leri başarılı kılan tam olarak ne? Samsung Türkiye, bu soruya ayrı ayrı başlıklar halinde cevap vermiş durumda.

Samsung QLED TV’ler, ekran yanması ve ısınma sorununun önüne geçmiş durumda
Samsung tarafından aktarılan bilgiye göre Samsung TV’lerin en önemli özelliklerinden biri, ekran yanması sorununu bertaraf etmiş olması, şirketin açıklamalarına göre Samsung QLED TV’lerin ekran yanması konusundaki başarısı, Alman teknoloji dergisi Video’dan “ekran yanması sorunu yaşatmayan televizyon” sertifikası alan ilk televizyon serisi olmasıyla kanıtlanmış durumda.

Samsung Türkiye. Samsung 55" Q60R 4K QLED TVGöz sağlığı için güvenlik
Yine Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Samsung QLED TV’ler, Uluslararası Elektroteknik Kurulu’dan (IEC) fotobiyolojik ve göz güvenliğiyle ilgili standartlara uygunluk ve Underwriters Laboratories’den (UL) “Fotobiyolojik LED Tehlikesi Yok” onayı alarak yaydığı ışık türlerinin herhangi bir fotobiyolojik tehlike oluşturmadığını kanıtlamış oldu.

Uzun ömürlülük, ekran yanması için ömür boyu garanti
Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre Samsung QLED TV’lerde görüntü kalitesinin düşmeye başlaması on yıl gibi oldukça uzun bir süreyi bulabiliyor. Dahası Samsung, QLED TV’lerde ekran yanmasına karşı ömür boyu garanti veriyor. Ayrıca açıklamaya göre TV’lerde bulunan kuantum nokta teknolojisi, zaman içinde bozulmaya uğramıyor ve üst düzey görüntü kalitesini uzun yıllar sürdürmeye devam ediyor.

Ev fiyatına televizyon! - TEKNOLOJİ Haberleri

Yüksek görsel kalitede süreklilik ve üst seviye ses
Kuantum nokta teknolojisi demişken; söz konusu teknolojide bulunan kuantum noktaları, nanopartiküllerin boyutuna göre ışık yayan ve kaliteden ödün vermeden sürekli olarak etkili olabilen yenilikçi bir yarı iletken malzemeden oluştuğundan ekrana yansıtılan görüntülerdeki detayların netliği çok daha yüksek olabiliyor.
Ses konusuna gelince; Samsung QLED TV’lerde bulunan yapay zekâ destekli OTS+ (Nesne Takip Eden Ses) özelliği, ses hareketinin ekranda görünen nesnelerle eşleşmesini sağlıyor. Ayrıca Aktif Ses Yükseltici (AVA), arka plandaki rahatsız edici sesleri ortadan kaldırıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz