Son dönemdeki teknolojik gelişmeler ve atılımlarla beraber akıllı telefonlar hayatımızda fazlasıyla yer kaplamaya başladı. Neredeyse herkesin en az bir tane akıllı telefonu olduğunu söylemek herhalde yanlış olmaz. Gün içerisinde iletişim kurmak adına, internette sörf yapmak adına, uygulamalarla işlemler gerçekleştirmek adına pek çok kez akıllı telefonumuzu kullanıyoruz. Bankaların da mobil uygulamalarının çıkmasıyla beraber bankaya gitmeden çeşitli işlemler gerçekleştirildi ve bu sayede akıllı telefonlar daha kullanışlı bir hale geldi. Akıllı telefonların yanı sıra tablet bilgisayarlar da teknoloji ve bilgisayar tutkunları için vazgeçilemeyecek bir cihaz.

Tablet bilgisayarlar akıllı telefonlardan boyut olarak ve donanım olarak biraz daha gelişmiş. Bilgisayar kullanıcıları taşıması zor olan notebooklar yerine tabletleri tercih ediyor ve istediği uygulamaları, işlemleri bu şekilde gerçekleştiriyor. Tabletler ve akıllı telefonlardan sonra yeni moda ise phabletler. Akıllı telefon ve tablet bilgisayar özelliklerini içeren Samsung Tab Q, bu cihazların kelimelerinin birleşmesi ile oluşmuş. Phabletler boyut olarak akıllı telefondan büyük ancak tabletlerden daha büyük. 2015 yılına kadar bu cihazların satışlarının artacağı ve 2015 sonrası daha fazla rağbet göreceği öne sürülüyor.

Kullanıcılarını Galaxy S5 amiral gemisi akıllı telefon ile fazlasıyla memnun eden Güney Koreli üretici Samsung, phablet sektörüne de yeni bir cihaz sundu. Büyük ekranlı Samsung Tab Q phablet modelini duyuran Samsung’un uzun süredir mesai harcadığı ve kısa zaman içinde duyurulacağı bekleniyordu.

samsung tabq phablet

Samsung Tab Q Phablet Özellikleri

Samsung imzalı yeni phablet Tab Q, 7 inç boyutunda olacak ve 1280×720 piksel çözünürlükteki TFT ekranla kullanılacak. TabQ için 4 çekirdekli 1.2 GHZ saat hızlı bir işlemci tercih edilmiş. Fotoğraf çekmeyi seven kişilerin de düşünüldüğü yeni cihaz 8 MP arkakameraya ve 2 MP ön kameraya sahip olacak. microSD kart yuvası bulunan cihazın 4G LTE, GPS ve Bluetooth 4.0 gibi özellikleri de mevcut. Teknoloji dünyasına ayak basan yeni cihazlarda genellikle batarya problemi yaşanıyor ve şarj çabuk tükeniyor. Diğer cihazlarında da batarya konusunda en iyi randımanı sağlayan Samsung, TabQ için 3200 mAh gücünde bir bataryayı kullanmış.

Samsung Tab Q Phablet Çıkış Tarihi

Büyük ekranlı phabletin kısa süre içinde Çin‘de satışa sunulması bekleniyor. Uluslararası teknoloji pazarında kendine ne zaman yer bulucağı konusunda da net bir bilgi bulunmuyor. Samsung Tab Q Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi de henüz bilinmiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz