Artık günümüz yaşantısında herkesin en azından birer tane akıllı telefona sahip olması gerekiyor. Hatta birçoğumuzun edindiği cihazlara, ürünlere baktığımızda farklı segmentlerde ve özelliklerde farklı teknolojik araçların sahibiyiz. Örneğin iş hayatımızda veya boş zamanlarımızda değerlendirdiğimiz masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarını sıkça kullanıyor olsak bile gündelik hayattaki yaşam akışına ayak uydurabilmek amacı ile mobil haldeyiz, stabil durmuyoruz. Dinamikliğe katılabilmenin yolu da elbette aynı zamanda insanlarla iletişimi, bağlantıyı koparmamaktan geçiyor. Bu nedenle de cep telefonları bizim vazgeçilmez ürünlerimizden. Modern işletim sistemlerinin kullanılmadığı cihazları artık pek göremiyoruz ve birkaç istisna dışında üretimleri dahi yapılmıyor. Hal böyle olunca teknoloji marketlerde karşılaştığımzı ve raflardan özelliklerine baktıklarımız genellikle akıllı telefon adının verildiği mobil işletim sistemi platformuyla yönetilebilenler olmakta. Eskiye nazaran daha geniş pörtföyde bir yelpaze var. Her bütçeye uygun kalitede, performansta, kapasitede telefonun satın alınabilmesi üreticilerin geniş kitlelere yayılmasını sağlıyor. Örneğin Samsung halihazırda sadece akıllı telefonda değil aklınıza gelebilecek bilişimdeki tüm alanlarda varlığını hissettiren firmalardan. Dolayısı ile Samsung imzalı muhtelif ürünlerle karşılaşmanız, bunları satın alan insanları yoğunlukla görmeniz mümkün.

Güney Kore merkezli bilişim şirketi Samsung’dan söz ederken elbette kullandığı teknolojiden, işletim sisteminden, donanımlardan da bahsetmek gerekiyor. Çünkü yüksek performans kaletisini, geniş ve arttırılabilir hafızasını dinamik tutabilmesi sonucunda getiri elde edilebiliyor. Aksi taktirde dinamik kalmayan iç yapısı her türlü yapıyı bir süre sonra geride bırakır. Firma kendisine ait bir özel işletim sistemi geliştirmese de piyasada çoğunlukla tercih edilen Android sistemini mobil cihazlarına entegre etmiş durumda. Google geliştiricilerinin imzasını taşıyan yazılım, sektördeki en büyük rakibi iOS’a göre daha geniş hareket alanı sunarken sayıca fazla telefon imalatçısı tarafından kullanılması nedeniyle yüksek sayıda kullanıcı kitlesine de sahip. İster istemez kullanıcı kitlesinin artması demek verimin artması ile birlikte çözülmesi gereken sorunların, kişisel spesifik isteklerin, taleplerin yoğunlaşmasına sebep. Değişen ve gelişen dünyadaki pastadan pay almak isteyenler de özellikle bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırıyor.

Android’deki En İyi Samsung Uygulamaları

Samsung bünyesinde çalışan yazılım geliştiriciler başta kendi cihazlarını satın alan kişiler başta olmak üzere Android telefon sahiplerine hitap edebilmek amacı ile çeşitli uygulamalar geliştirmekte. En iyi uygulamaları genellikle Samsung cihazlarda çalıştırabilsek de genel manada bu işte iyi oldukları söylenebilir. İşletim sisteminin uygulama satın alma platformu Google Play Store üzerinden birçoğunu ücretsiz şekilde yüklemek mümkün. Biz de bunlardan işinize yarayabilecekleri sıralayarak liste halinde yazımıza ekledik.

samsung-secure-folder

Güvenli Klasör

Kişisel güvenlik önemine her daim vurgu yapan Samsung My Knox güvenlik platformunu cihazlarından kaldırmıştı. Bunun yerine kullanıcıların güvenliklerini tehlikeye atmamak için yeni bir uygulama hazırladı.

[appbox googleplay com.samsung.knox.securefolder]

samsung-Device-Maintenance

Device Maintenance

Bazen cihazlar fabrika üretimleri sonrasında problemler çıkarabilmekte. Önüne geçebilmek için de iyileştirmeler, güncelleştirmeler yapılıyor. Güney Kore’li firma da güncellemelerini kısa sürede herkese ulaştırabilmek için bir yazılım yayımladı.

[appbox googleplay com.samsung.android.lool]

samsung-internet-browser

Samsung Internet Browser

Alternatifin yoğun olduğu internet tarayıcıları konusunda farklı arayışlara girenler firmanın kendisine özel ürününü deneyebilir.

[appbox googleplay com.sec.android.app.sbrowser]

smart-switch-mobile

Smart Switch Mobile

Yeni telefon satın alanların endişe ettiği eski telefondaki bilgileri yenisine yükleme konusunda işe yarayan kullanışlı bir uygulama.

[appbox googleplay com.sec.android.easyMover]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz