Artık herkesin elinde bir akıllı telefon olduğu düşünüldüğünde birçok işlemin kolayca halledildiğini düşünebiliriz. Ancak bazen yeniliklere ayak uydurmak konusunda sıkıntı da çekebiliyoruz. Firmalar rakiplerini geride bırakabilmek için var gücü ile çalışmalarına hız verip neredeyse her sene bize yeni bir amiral gemi sunarken hem yeni hem de eski model telefonları için de geliştirmelerine devam ediyor. Samsung şirketi de yine bilişim sektörünün önde gelenlerinden sadece biri. Özellikle pazar payını arttırmak için ciddi bir çaba içerisine giren firmanın rekabet çıtasını arttırmak için kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeye çalıştığı bilinen bir gerçek. En son ekran görüntüsü konusunda sıkıntı çeken kullanıcıları için de bir yeni kırpma aracına benzer yenilik yapmıştı. Şimdi size Samsung telefonlarında nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlatacağız.

Öncelikle daha fazla Samsung Galaxy Note 7 üzerinden anlatacağımızı belirtirken sizler de aynı varyasyonlarla kendi telefonunuzda ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekran görüntüsü işlemi bilişim ürünlerinin temel işlevlerinden biridir. Ekranınızdaki anları yakalamak için birden fazla alternatife sahipsiniz.

samsung-telefonda-ekran-goruntusu-nasil-alinir

Samsung Telefonlarda Ekran GÖrüntüsü Almak

Ekran görüntüsünü almak istediğiniz içeriğinizi açtıktan sonra yapmanız gereken şey hem güç tuşuna hem de ev (home) tuşuna aynı anda basmaktır. İki saniye basılı tuttuktan sonra ekran bir anlığına yanıp sönecektir. Sonrasında gelen bir bildirim olacak. Bildirimde belirtildiği üzere görüntüleri nerede göreceğinizi, saklayacağınız ve paylaşım yapıp yapmayacağınız gibi çeşitli seçenekleri ayarlamanız sağlanacaktır.

Diğer bir yol ise ekran görüntüsü almak istediğiniz alanı seçtikten sonra elinizi dikey şekilde Galaxy Not 7 cihazının sol ve sağ kenarına yerleştirip elinizle ekrana dokunduktan sonra kenardan içeriye doğru çekin. Sonrasında yine size bir bildirim gelecek ve çeşitli ayarlamaları yapmanız istenecek. Eğer işlem gerçekleşmezse Ayarlar‘dan etkinleştirmeniz gerekebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz