Samsung’un çok büyük bir heves ile başlamış olduğu ve kullanıcıların kabul ettiği özelliklerin başında yer alan Touchwiz özelliği nedir? Touchwiz özelliği nasıl kullanılır? Birçok kişi ise Samsung Touchwiz özelliğini kaldırmak istiyor. Samsung Touchwiz nasıl kaldırılır? İşte detaylar…

Samsung Touchwiz Nedir?

Touchwiz Samsung‘un geliştirmiş olduğu bir arabirim olarak kabul edilir ve çoğu özelliği dokunmatik hale getirir. Özellik yalnızca Samsung model cihazlar için kullanılabiliyor. Android işletim sistemi ile çalışabilen cihazlardan Samsung model cihazlar REX ve Bada işletim sistemiyle uyumlu çalışabiliyor.

Samsung Touchwiz Nasıl Kapatılır?

Gelen yeni arayüz ile beraber birçok kullanıcı yeni özelliğin gelmesiyle bu özellikten soğumuş durumda. Samsung’un aktif ettiği bu yeni arayüz çoğu sorunun önüne geçmiş ancak dokunmatik arabirim sorunu ortaya çıkmıştı. Bu bakımdan bu özelliği devre dışı veya kaldırmak isteyen kişiler için iki farklı yol bulunuyor. Birinci yol root yardımı olurken, ikinci yol ise Touchwiz‘den farklı bir dokunmatik ara yüz kurulumu yapılması.

İlk çözüm için Google asistan Launcher uygulamasını indirin ve kurulum bittikten sonra seçim yapılma ekranında yeni yüklediğiniz arayüzü seçin. Sorun bu şekilde çözülecektir. Bunun yanı sıra ise Nova Launcher uygulaması ile bu sorunu diğer alternatif olarakta çözebilirsiniz. Root atma kısmı hakkında root biraz daha tehlikeli olabiliyor. Root hakkında bilginiz yoksa eğer ilk yolu denemenizde fayda var.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz