Samsung telefon modellerinde kullanılan üçgen simgesi pek çok kişi tarafından sinir bozucu hissedilen bir ayrıntıdır. Galaxy A, J ve Galaxy S5 S6 S7 gibi modellerde güncellemeden daha sonra yukarı sağ üstte üçgen işaretinin çıkması birçok kullanıcıda soru işaretleri yarattı.

SamsungGalaxy telefonlarda en son gelen Android güncellemesinden daha sonra yukarı sağ üst tarafta üçgen simgesi belirlenmeye başladı. Bu simge pek çok kişi tarafından adlandırılmadığı için bizler bu konu hakkında araştırma yaparak üçgen simgesi hakkında yazımı hazırladık. Bu simgenin bu zamana kadar görünemeyip sadece güncellemeden daha sonra çıkmasının sebebi android telefonlarınızda bir özelliğin açık kalmış olması. Her telefon da görünmemesinin sebebi de her telefon içerisinde bu özelliğin açık kalmayıp sadece belli telefonlarda açık kalması. Genellikle Galaxy S serisi ve Note serisi içerisinde bu özellikler açığa çıktı. Huawei veya LG marka telefonların bazılarında da görülebilmektedir.

Üçgen Simgesi Nedir?

Telefon içerisinde çıkan üçgen simgesinin anlamını bir yönlendirmemi yoksa internet ile ilgili bir problem mi gibi kafasında milyonlarca soru düşünen kişiler için yaptığımız araştırma sonucu üçgen simgesinin en anlam ifade ettiğini bulduk. Üçgen simgesi telefonların veri tasarruf modu açık kaldığından telefon tarafından gösterilen simgedir. Genelde kontrolleriniz dahilinde açılan bu simge yapılan güncellemelerden sonrada görülebilmektedir. Ayarlar gidip cihaz bakımı seçeneğinden üçgen simgesini kaldırabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz