Samsung yıllık % 20 artışla 15.8 milyar dolarlık işletme karı hedefliyor

 
Güney Kore elektronik devi yaptığı açıklamada, üçüncü çeyrekte en büyük işletme karını kaydetmeyi beklediğini ve büyük ölçüde bellek çiplerine olan güçlü talebin devam etmesini beklediğini söyledi. Şirket, faaliyet karının, önceki yıla göre yüzde 20‘lik bir artışla 17,5 trilyon won (15,8 milyar $) seviyesinde olacağını söyledi.
 

 
Şirketin ayrıca bir yıl öncesine göre yaklaşık yüzde 5 artışla 65 trilyon won (57.3 milyar dolar) gelir kaydetmesi bekleniyor.Samsung, dünyanın en büyük telefon ve TV üreticisi olarak bilinir, fakat aynı zamanda gezegendeki diğer şirketlerden daha fazla bellek yongası satar. Geçtiğimiz yıl, Samsung, uzun vadede lider Intel‘i geride bırakarak gelir bakımından dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi oldu .

 


 
Yılın ikinci çeyreğinde, Samsung‘un bellek işi gelirlerde yüzde 33‘lük bir artış kaydederken, şirketin mobil bölümü de yüzde 22‘lik bir düşüş gösterdi ve hala yeni telefonlara olan talepteki yavaşlamadan zarar gördü.
 
Samsung‘un amiral gemisi Galaxy S9 ve S9 Plus , 16 Mart’ta daha iyi kameralar ve gelişmiş ses kalitesiyle pazara çıktılar, fakat raflardan tamamen çıkmadılar(kaldılar). İkinci çeyrekte Galaxy S9 satışlarının ilk tam döneminde Samsung, diğer büyük telefon üreticilerinden daha fazla pazar payı kaybetti ve 2013‘ün ikinci çeyreğinden bu yana en kötü performansını sergiledi.
 

 
Şirket ayrıca geçtiğimiz çeyrekte, “pazar koşulunun, fiyatlama rekabeti ve yeni ürün lansmanları arasında ikinci yarıda büyük olasılıkla zorlu olacağını” söyledi.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz