Samsung, uzun süredir sanal gerçeklik gözlüğü çalışmalarını Oculus birlikte sürdürmeye devam ediyordu. Son Galaxy modelleri ile uyumlu bir şekilde üretilen ikinci nesile ait olan sanal gerçeklik gözlüğü Galaxy Gear VR ise Türkiye’de henüz satışa sunulmamış olan bir cihazdı. Bugün gelen haberlere göre ise artık ülkemizde de Galaxy Gear VR‘ın satışının yapılacağı ortaya çıktı.

Galaxy S6 Edge, Galaxy S6, Edge Plus ve Galaxy Note 5 cihazları ile uyulu bir şekilde çalışacak olan yeni Galaxy Gear VR, ikinci nesil olarak satışa çıkıyor. İlk nesle ait gözlük ise Galaxy Note 4  cihazı için geliştirilmişti.

Samsung Gear VR Özellikleri Neler?

Ön kısmında yer alan kapağı çıkartarak uyumlu olan Galaxy akıllı telefon modellerine  yerleştirebileceğiniz Gear VR, sanal gerçeklik cihazı olarak kullanabileceğiniz bir cihaz. Sanal gerçeklik gözlüğü, dokunmatik panel, ses ayarı, zoom tekerleği, buğulanmayı önleyen fan ve ışık sensörlerini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca harici bir microUSB sayesinde akıllı telefonlarınızı da şarj edebiliyorsunuz.

samsung Gear VR turkiye

Samsung sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu olan oyunlar arasında ise şimdilik Herobound: First Steps, Temple Run VR ve Ikarus yer alıyor. Galaxy Note 4 cihazına göre daha alternatif uygulamaları olan ikinci nesil gözlüğün tek eksik kaldığı nokta ise ilk nesilde yer alan harici kart desteğinin olmaması.

Samsung Gear VR Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

ABD’de satışa çıkan ve hemen ardından Avrupa bölgesinde de satışa çıkan Gear VR’a artık Türkiye’de de ulaşabileceksiniz. Türkiye fiyatı 599 TL.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz