Samsung yeni akıllı saat tasarım patentlerini dün ABD Patent ve Marka Ofisi’nden aldı. Bu patentlerde yuvarlak ekranlı akıllı saatler göze çarpıyor. Bunlar önceki dikdörtgen şekilli akıllı saatten çok daha farklı görünmekte. Bazı kişiler Koreli şirketi, bu yaz çıkması beklenen Motorola Moto 360 akıllı saatin şeklini taklit etmekle suçlamıştı. Bununla birlikte bu patentler aslında 15 Mart 2013’te dosyalandı ve bu tarih Motorola’nın kendi Android sistemli saatlerini duyurmasından daha önce bir tarihe denk geliyor.

Patent görsellerinde üç farklı tasarım göze çarpıyor ki bunlardan ikisinin görünümü birbirine benzemekte. Samsung yeni akıllı saat tasarımlarının üçünde de hareketlere cihazın cevap vermesini sağlayan bir kamera bulunuyor. Ayrıca saatlerin kayışlarında şarj olmayı sağlayan bir giriş de var.

yuvarlak samsung akilli saat

Android Wear Akıllı Saatlere Damgasını Vuracak

Hatırlanacağı üzere Samsung Galaxy Gear, Samsung’un çıkardığı ilk akıllı saat idi. Geçen ay ise şirketin, Samsung Gear Live akıllı saat modeli için Android Wear kullandığını duyduk. Android Wear, giyilebilir akıllı cihazlar için tasarlanan özel bir sürüm olarak karşımıza çıkmakta.

Eğer bu patent görsellerindeki gibi bir tasarımla karşılaşırsak Samsung yeni akıllı saat daha yuvarlak bir tasarımla gelecek. Bununla birlikte bu yuvarlak tasarımın kelimeleri ve görselleri görmeyi zorlaştıracağını iddia edenler de var.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz