Kore basını merakla beklenen yeni akıllı telefon Samsung Galaxy S6 hakkında bir haber yayınladı. Buna göre Samsung, yeni telefonla birlikte yeni bir ödeme sistemi de çıkaracak.

Samsung yakın zamanda çıkaracağı Samsung Galaxy S6 telefonla birlikte yeni bir ödeme sistemini de tanıtacak. Şirket şimdiden Visa’yı ikna etmiş durumda. Visa, bu yeni ödeme sisteminin ana ortaklarından biri.

samsung galaxy s6 odeme sistemi

Yeni Ödeme Sistemi LoopPay

Bu sistem aynı zamanda Apple Pay sisteminin de başlıca rakibi. Samsung, yeni teknolojisine LoopPay adını vermiş. Bu sistem sayesinde kullanıcılar satış terminallerinde LoopPay ile etkileşebilen kartlarına dokunarak ödeme yapabilecekler. Bununla birlikte Samsung’un yeni ödeme sistemi Samsung Galaxy S6 parmak izi okuyucusuyla aktif hâle geliyor. Son söylentilere göre şirketin yeni amiral gemisi parmak izi okuyucusuyla çıkacak.

Parmak izi okuyucusu TouchWiz işlevine de sahip olacak. Bu ayrıca Gizli modu, PayPal ile ödeme özelliğini ve Samsung hesabına girişi de kapsayacak.

LoopPay ayrıca Samsung Galaxy S5 ve Samsung Galaxy Note 4 için dokunarak etkinleşen ödeme biçimlerini kapsayacak. Bunların tümünü 1 Mart günü gerçekleşecek Galaxy Unpacked etkinliğinde öğreneceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz