Samsung Z akıllı telefon hakkında alınan son haberler, çıkışın süresiz olarak ertelendiği yönünde. Hatırlanacağı üzere Tizen işletim sistemi ile çalışan ilk Samsung Z akıllı telefon aylarca süren söylentilerin ve dedikoduların ardından Haziran ayının başında duyurulmuştu. Yeni telefonun çıkışını bu ayın başlarında Rusya’da bir geliştirici etkinliğinde yapması bekleniyordu. Fakat planlar gerçekleşmedi.

Samsung bugüne dek durum hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Koreli şirket birdenbire Moskova’daki söz konusu geliştirici etkinliğini iptal etti. Buna istinaden yeni Samsung Z akıllı telefonun çıkışının da süresiz olarak ertelendiği anlaşıldı. Daha sonra bu tahminler Samsung tarafından da onaylandı.

samsung z tizen

Samsung Z İçin Çıkış Tarihi Verilmedi

Tizen işletim sistemli yeni Samsung Z akıllı telefonun çıkışının ertelenmesine gerekçe olarak “Tizen ekosisteminin daha da geliştirilmesi” gösterildi. Bu gerekçe aslında yeni platform için yeterli sayıda uygulama olmaması şeklinde açıklanabilir. Ne yazık ki şirket bunun dışında kayda değer bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte şirketin Tizen işletim sisteminden vazgeçmeyeceği ve fakat alışılagelmiş işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya devam edeceği öngörülüyor. Bu ertelenmelerin üzerine piyasada bir Tizen akıllı telefonun yer alıp almayacağı da merak konusu oldu.

Diğer yandan, geçmişteki etkinliklere bakıldığında Samsung’un, Tizen işletim sistemini bir akıllı saat için daha uygun gördüğü söylenebilir. Dolayısıyla Tizen işletim sistemini giyilebilir cihazlarda görmek olası.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz