Ülkemizde de bulunan korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Vaka sayısı ve ölüm oranlarının hızlıca arttığı bu dönemlerde birçok şirket, fabrika, mağaza, avm, satış yerleri, iş yerleri zarara uğradı. Samsung’da virüsten etkilenen şirketler arasına girdi. Samsung tarafından daha önceden planlanan cihazların virüs nedeniyle planları değişince Samsung etkilendi.

Güney Kore’li teknoloji devi olan Samsung telefon satışlarında da birinciliğini korumaktadır. Her sene 300 milyondan fazla akıllı üretimini gerçekleştiren Samsung, korona virüs nedeniyle satışlarında sıkıntı yaşıyor. Samsung’da ekonomik durgunluğa diğer şirketler gibi maruz kaldı. Akıllı telefon üretiminin ve satışının yavaşladığı şu dönemde şirket sahiplerinin elinde geçen aydan kalan mallar duruyor.


Dengenin değiştiği şu dönemlerde birçok kişi işini gerçekleştiremiyor ve bazı ülkelerde hayat durma noktasına geldi diyebiliriz. Samsung’un hedefi ilk olarak elinde kalan ürünleri satmak. Bu ürünleri satmak için de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Firma kendisine ulaştırılan taleplere rağmen üretime devam ediyor. Akıllı telefon pazarında telefon satışlarının en az %10 oranında düşüşe geçeceği de düşünceler arasında yer alıyor.
Ortaya çıkan bu kriz ise 2020 yılının üçüncü çeyreğinde ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.

Yüzde 10 oranında olacak olan düşüş akıllı telefon satışı yapan bütün markaları etkiliyor. Sadece Samsung değil diğer telefon markaları da satış konusunda gerileme yaşıyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde satışlar nasıl bir noktaya ulaşacak. Bu konu üzerinden soru ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz