Şimdiye kadar Samsung Galaxy A90 model akıllı telefon için resmi bir tanıtım veya açıklama gelmedi. Ancak uygun fiyat politikasına ayak uydurması bekleniyor. İşte A90 hakkında merak edilen tüm detaylar…

Samsung Galaxy S10‘un tanıtımını hepimiz hatırlıyoruz. O günden bu güne kadar Samsung‘dan ekonomik bütçe dostu bir amiral gemi modeli için kollarını sıvadığını da ifade etmiştik. Net bir tarih olmasa bile, iki amiral gemi modeli olduğu kesin.

Galaxy A90 özellikleri ve fiyatı nedir?

Son gelen bilgiler ve Samsung’a yakın kaynakların açıklamalarına göre Samsung Galaxy A90 adında bir model gelecek. A90 amiral gemisi olacak ve A90 5G modeli ise 5G destekli gelecek. Daha önceden ise bunların farklı model olacağı söylenmişti.

Seri haline dönen Samsung, model değişimi kuralını koruyor. İki modelinde SnapDragon 855 yonga seti ile geleceği biliniyor. Buna ek olarak ise A90 modelinin fiyatı S10e modelinin altında kalacak. A90 5G ise daha fazla altta yer alacak.

Bu iki modelde 6.7 inç bir AMOLED ekran kullanılacak. Ekran içine gömülü parmak izi okuyucusu da yer alacak. A90 modelinde 48MP+12MP+5MP olarak 3 kamera yer alıyor. Bunla beraber Tilt OIS ile beraber fotoğraflar artık daha kaliteli çıkacak.

A90 5G modelinde ise 48MP+8MP+5MP kamera sistemi yer alırken, Tilt OIS sistemi bulunmuyor. Bu bakımdan fiyat bir tık daha düşük oluyor. Samsung’un ise 650 dolara kadar fiyatları düşüreceği bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz