Samsung, Galaxy model katlanabilir cihazı Fold’da yer alan dayanıklılık sorunlarını hiç düşünmeden yeni adımlar atmaya devam ediyor. Son gelen raporlar ile beraber şirketin rulo ekranlı bir telefon patenti aldığı görüldü. İşte detaylar..

Samsung’dan rolu ekran patenti haberi geldi!

Samsung son zamanlarda Galaxy Note 10 için çok fazla sızıntı ile gündemde yer alırken, Note 10 model yerine Fold’un çıkış tarihi ve detayları çok fazla merak konusu oldu.

Tüm bu sorunlara rağmen Samsung‘un yeni telefon tasarımları duraksamadı ve yeni rulo ekranlı bir telefon patentinin alındığı görüldü. Sızıntı olan bu patent ile beraber aslında geleneksel bir kızak telefonunun olduğunu söyleyelim. Yani şuan ilk aklınızda canlanan model diyebiliriz. Ancak iç kısmında rulo tarzın uzamakta olan bir ekran paneli yer alıyor.

Akıllı telefonun gövde ekran oranı ise oldukça fazla bir durumda olacak. Patentte yer alan telefonun BlackBerry model kızaklı telefonlara benzediği görülse bile, mekanik klavye yok ve dokunmatik bir ekran ile esnek bir panel yer alıyor.

Ancak dikkat çekici panelin yinede sorunlara neden olma olasılığının çok yüksek olduğunu belirtelim. Net bir bilgi gelince sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz