Son gelen haberlere göre Samsung açılabilir ekrana sahip yeni bir telefon için patent almış durumda. Bu bakımdan yeni akıllı telefonun yan kısmından bir ekran çıktığı ve bunla beraber tablet kullanımına uygun olacağı düşünülüyor. Samsung’un sizlerinde bildiği gibi geçtiğimiz dönemlerde başvuru yapmış ancak yeni onay aldığını görmüş olduk. İşte tüm detaylar…

Samsung’un yeni açılabilir ekranlı telefonu hakkında!

Samsung‘un ortaya çıkan patenti hakkında bir tasarım yer alıyor. Şuan sadece net olan açılabilir ekran ile gelecek olan ve ekranın %50 daha fazla arttırılabilir olacağı biliniyor. Bu bakımdan 6 inç olan telefon ekranı açıldığında 9 inçlik bir tablete dönüşecek.

Ek olarak tasarım patentinin yanı sıra bir diğer dikkat çeken nokta ise ekranda bir kıvrımın yada ayrımın olup olmaması diyebiliriz. Görülen patentte yer alan resimlerde açılır ekranla beraber ana ekran arasında kıvrımın olmadığı görülmekte. Kısacası telefonun ekranı yandan açıldığında bile, ekran dümdüz görünecek.

Samsung’un ilk çıkardığı katlanır akıllı telefon ise Galaxy Fold olmuştu. Ancak bu yeni akıllı telefonun kısa bir süre içerisinde tanıtımının yapılması beklenmiyor. Samsung’un bu yeni akıllı telefonunun en az 2020 yılının sonlarına doğru gelmesi bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz