Samsung’un Android 10 beta sürümüne ilk bakışta yeni hareketler ve ses kontrolleri ortaya çıkıyor

Bu sadece bir kıstırma ve bir tutam biraz daha fazla; Galaxy S10 için Android 10’daki büyük gelişmeler.

Samsung’un Android 10 için beta sürümü bazı ülkelerde resmi olarak ortaya çıkmaya başladı ve One UI 2.0 ile birlikte bir takım iyileştirmeler gerçekleştirdi. PhoneArena yeni yazılımı eline geçirdi ve bir takım değişiklikler buldu.

İlk olarak, Android 10’dan beklenen jest navigasyonu, tuhaf bir şekilde Google’ın kilit bir alandaki jestlerinden büyük ölçüde değiştirilmiş gibi görünüyor. Şimdilik ve bu son sürümde değişebilir, ekranın altındaki sola veya sağa kaydırarak uygulamalar arasında hızlıca kaydırmanın bir yolu yoktur. Bu, çoklu görevlerini seven hayranları için büyük bir jest.

Hareketler etkinleştirildiğinde, ekranın altındaki hızlı bir kaydırma ile ekranı bir dost boyutuna indiren yeni bir tek elle kullanılan mod kullanılabilir. Aynı zamanda dostça, kilit ekranı için her zaman açık olan bir parmak izi simgesinin eklenmesidir. Bu, parmak izi simgesini her zaman görüntüler ve Galaxy S10’un hassas parmak izi tarayıcısını kullanmayı çok daha kolaylaştırır, ancak telefon kilitliyken görmek istemiyorsanız, her zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Samsung, iOS veya MIUI’ye daha stilist olarak benzeyen bir şekilde Android 10’daki ayrıntılı ses düzeyi denetimlerini benimsiyor, ancak Google’ın Android 10’daki varsayılan denetimleri gibi çalışıyor. Ses düzeyi düğmelerine basarken ve her tür ses düzeyini değiştirmek için hızlı yollar sağlar. , medyadan zil sesine ve zil ve titreşim modları arasında geçiş yapmanın hızlı yollarını sağlar.

Bildirim gölgesinden gelen medya denetimleri ayrıca Android 10’dan daha ayrıntılı bir yapıya sahiptir; bu da bildirim gölgesinden doğrudan medya temizliği ve her uygulama ve çıktı için ses denetimi sağlar.

Son olarak, Samsung’un Google’dan gelen önemli kontrolleri benimsemeye devam etmesi nedeniyle, piliniz ve dijital refahınız üzerinde daha büyük bir kontrol var. Dijital Refah artık saatlerce süren gri tonlamalı Wind Down modu ve sadece belirli uygulamaların işte veya okuldayken sizi bilgilendirmesine izin vermek için farklı odak modları gibi daha fazla seçenek içeriyor. Ayrıca, hafta boyunca belirli uygulamaları ne sıklıkta kullandığınız gibi, daha ayrıntılı olan yeni pil istatistiklerini de içerir.

Ebeveynler, gelişmiş ebeveyn kontrollerinin de mevcut olduğunu bilmekten mutlu olacak, böylece bir cihazın çocuklarınız tarafından aşırı kullanılmasını veya kötüye kullanılmasını önlemeye yardımcı olacaksınız. Bu işlem, Google’ın Google Play Store’da bulunan Ebeveynler için Aile Bağlantısı uygulamasıyla yapılır .

Galaxy S10 sahipleri, Android 10 beta sürümüne hak kazanıp kazanmadıklarını görmek için Samsung Üyeleri uygulamasını kontrol etmelidir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz