Samsung’un yeni işlemcisi Exynos 9710 kısa süre önce ortaya çıktı. Galaxy A serisi ve diğer yeni modellere ev sahipliği yapacak firmanın yeni işlemcisi için çalışmaların ise henüz devam ettiği biliniyor İşte detaylar…

Samsung’un mobil cihazlar için daha önceden Weibo’da ortaya çıkan ve sızıntılara konu olan Exynos 9710 işlemcisi Ice Universe ile ortaya çıktı.

Exynos 9710 su üstüne çıktı!

Sizlerinde adından anlayacağı gibi Exynos 9610’dan sonraki yeni yonga seti olan bu işlemcinin 2,1 GHz hızında dört çekirdekli Cortex A76 ve 1.7 GHz hızında dört adet Cortex A55 çekirdek bulundurduğunu belirtelim.

İşlemcinin grafik konusunda ise en çok merak edilen güç paylaşımı ise 650MHZ hızında bir çalışma sergileyen Mali-G76 MP8‘den sağlamakta. Açık konuşmak gerekirse eğer 8nm teknolojisiyle üretilen Exynos 9710’un bir önceki model 9610’a oranla daha büyük bir güç ve enerji tasarrufu sağlayacağı biliniyor.

Samsung tarafından ise bu işlemciye yönelik bir açıklama olmadığını belirtelim. İlerleyen günlerde sızıntılar veya resmi açıklama ile işlemcinin çıkışına yönelik detaylar gelmeye devam edecektir. Şimdilik bilgiler bunlarla sınırlı durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz