Samsung Gear VR, Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefonun harici bir aksesuarı olarak IFA 2014’te tanıtıldı. Bu aksesuar Oculus teknolojisine dayanıyor ve şimdilik sadece Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefonla uyumlu olarak çalışıyor.

Samsung Gear VR gözlüğe benzeyen ve Oculus Rift yazılımı ile çalışan bir aksesuar. Bu cihazı telefonunuzla çalışan ayrı bir sanal gerçeklik ekranına benzetebilirsiniz. Telefonunuzu bu aksesuara taktığınızda herhangi bir kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan işlerinizi yapmanız mümkün.

Samsung Gear VR aksesuarın touchpad, arka tuş, ileri ve geri tuşları gibi çeşitli kontrol mekanizmaları bulunuyor. Ayrıca akselerometre, pusula ve jirometre algılayıcıları sayesinde baş hareketlerinizi algılayabiliyor. Yakınlık algılayıcısı ise Samsung Gear VR aksesuarı başınıza ne zaman giydiğinizi ve başınızdan ne zaman çıkardığınızı algılıyor. Böylece çıkardığınız an oyun otomatik olarak duruyor.

samsung gear vr tus_3

Samsung Gear VR Sadece Samsung Galaxy Note 4 ile Uyumlu

Samsung Gear VR aksesuar şimdilik sadece Samsung Galaxy Note 4 ile çalışabiliyor ve içerik de çok kısıtlı durumda. Yine de 360 derece 3D video, uçak uçurma oyunu gibi oyunlar oynatılabiliyor. Bunun için başınızı sürekli oynatmanız gerekiyor ama bu durum sorun yaratmıyor. Ayrıca başınızı oynatmanız ile aksesuarın harekete tepki süresi de birbirine denk. Yani gecikme yok denecek kadar az.

Samsung Gear VR plastikten üretilmiş ve çok hafif bir cihaz. Muhtemelen onun için gerekli içerikler de yakın zamanda üretilecektir. Çok ilgi görecek olan bu aksesuarın fiyatı ise henüz belli değil.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz