Hangi telefonlar en iyi batarya ömrüne sahiptir? Bir akıllı telefondaki en iyi pil ömrünü istiyorsanız, bunlar göz önünde bulundurulması gereken cep telefonlarıdır.

Akıllı telefonları karşılaştırırken tartıştığımız her şey arasında, diğerlerinin ötesinde, gerisini alakasız kılabilecek bir şey var. Telefonunuzun pili biterse, şaşırtıcı özelliklerinden hiçbirini kullanamazsınız.

Akıllı telefonlardaki kötü batarya ömrü, tahammül etmek için büyüttüğümüz bir şey. Apple’ın iPhone’u genellikle öğle yemeğinde şarj edilmesi gereken bir cihaz olarak gösteriliyor olsa da, tek suçlu değil.

Ve hey, muhtemelen hepimiz sadece telefon ekranlarımıza çok uzun süre bakıyoruz. Telefonlar – ve dolayısıyla piller – oldukça küçük!

Bu nedenle Teknik Danışman’da test ettiğimiz tüm telefonların batarya ömrünü test ediyoruz. Bazı telefonlar, büyük piller ve orta sınıf işlemciler kullanarak ekstra uzun pil ömrüne sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak diğer popüler high-end modelleri ince ve pili aç ve bazı kullanıcıları rahatsız ediyor.

Elbette gün boyunca sizi rahatsız etmiyorsa veya telefonunuzu doldurmak için bir güç bankası taşıyorsanız şarj edebilirsiniz. Ancak, bu yüzde simgesini kontrol etmeye devam etmek istemiyorsanız, bakmanız gereken bazı telefonlar vardır.

Birçok telefonu inceliyoruz ve test ediyoruz. Aşağıdaki liste en son en iyi batarya performansını veren on telefon.

Pil kapasitesi açıkladı
Akü kapasitesi miliamper saat (mAh) cinsinden ölçülür. Bir pilin mAh değeri ne kadar yüksek olursa, teknik kapasite o kadar yüksek olur. Ancak en yüksek mAh değerine sahip telefonlar her zaman en iyi pil ömrüne sahip telefonlar değildir.

İşlemcinin, yazılımla birlikte ne kadar verimli olduğuna ve telefonunuzu gerçekten ne kadar kullandığınıza bağlı olabilir. Pahalı yüksek kaliteli telefonlar genellikle daha hızlı ve daha iyi ekranlara sahip, ancak bu pil ömrünün normalde daha kısa olduğu anlamına gelir.

Nelere dikkat edilmeli
Mükemmel görünümlü QHD ekranları olan telefonlar, pil ömrünü daha düşük çözünürlüklü ekranlara sahip telefonlardan daha hızlı tüketir. Bu nedenle öncelik vermeniz gerekir – daha uzun pil ömrü istiyorsanız, orta menzilli bir telefona razı olmak zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki, bu, telefonunuzun size daha az mal olacağı anlamına gelir.

Günümüzde pek çok telefon var ama hepsi değil, hızlı şarj oluyor. Genellikle daha ucuz olan orta menzilli telefonlar batarya ömrüne sahiptir, ancak hızlı şarj olmaz. Hayal kırıklığını önlemek için satın almadan önce kontrol edin.

Sonuçlar ne gösteriyor?
Biz kullanmak Geekbench 4’ün pili testi özelliğini dakika ve saniye cinsinden zaman almak için, ama bu telefon aslında ne kadar süreceğini bir göstergesi değildir.

Bütün testlerde, ekran parlaklığı adil testi (120cd sağlamak için aynı seviyeye ayarlandığında / m 2 ). Telefon bataryasını tamamen boşaltır ve ekran kararmayacak veya kapanmayacak şekilde ayarlanır.

Örneğin, bir telefon testte 8:15 sürerse, ekran açıkken ve test işlemleri devam ederken 8 saat 15 dakika sürmüştür. Bu örnek çok iyi bir ‘zamana karşı’ ekranıdır ve bu telefon gerçek dünyada kullanımda, muhtemelen bir günlük kullanımda çok uzun bir süre dayanır.

Geekbench testinin yanı sıra, gerçek zamanlı kullanımla bu telefonların kullanım günü boyunca ve ötesinde mükemmel bir batarya ömrüne sahip olduğunu onaylıyoruz.

Buradaki yıldız puanları, batarya ömrü için yıldız puanları değil, genel incelemede telefona genel olarak verdiğimiz puanlardır.

Daha fazla telefonu test ederken, grafiği güncelleyeceğiz.

En iyi pil telefonları 2019

1. Moto G7 Power

 • Fiyat : 249 ABD Doları
 • Akü testi puanı: 14:02
 • Akü boyutu: 5000mAh

Büyük 5000mAh hücre sayesinde her zaman iyi bir batarya ömrüne sahip olmak zorunluydu, ancak bir bütçe telefonunu çalıştırırken bu çılgın 14+ saat mümkün.

Telefonun adı ve noktasında bile var – Güç tam olarak bunun için üretildi ve üç gün kullanılmazsa çoğu insanın sağlam iki kişiyi sürecek.

Güçsüzdür ve çok iyi oyunlar veya çok görevli oyunlarda çok iyi çalışmaz, ancak batarya ömrü birincil akıllı telefon sorunuysa, sizin için bundan daha iyi telefon yoktur.

 

2. Huawei Mate 20 Pro

 • Fiyat: Yaklaşık 750 $
 • Akü test puanı: 11:35
 • Akü boyutu: 4200mAh

Büyük pilli ve düşük çözünürlüklü ekranlı ekonomik telefonlar normalde bu tablonun en üstünde yer almaktadır, bu yüzden burada bir bonafide amiral gemisi görmek şaşırtıcı. Huawei Mate 20 Pro, yılın yalnızca telefonlarından biri değil, en iyi batarya ömrü ile test ettiğimiz mevcut telefon.

Huawei batarya ömründe harika bir iş çıkardı ancak telefonun kendisi daha da şaşkın – muhteşem bir ekran, üç muhteşem arka kamera ve hatta başkasının telefonunu doldurmak için kablosuz şarjı tersine çeviriyor.

Daha önce olduğundan daha iyi olan ve EMUI yazılımının daha iyi olduğunu ve eğer pahalıysa gerçek bir kazancınız olduğunu ekleyin.

 

3. Huawei P30 Pro

 • Fiyat: 899 £ (128GB), 1099 £ (512GB)
 • Akü testi puanı: 11:30
 • Akü boyutu: 4200mAh

Mate 20 Pro ile aynı boyuttaki batarya ile P30 Pro, batarya testinde neredeyse beş dakika içinde aynı şekilde çalışır. Ve vay, ne zaman.

P30 Pro, gerçek dünya kullanımında da devam ediyor. Aslında bir günden fazla. Hafif kullanım ile muhtemelen iki olacak.

1080p ile gösterilen ekran buna yardımcı oluyor, ancak buradaki diğer resim 10x optik zoom yapabilen kesinlikle çarpıcı kameralar.

 

4. Moto E5 Plus

 • Fiyat: 179 Dolar
 • Akü test puanı: 11:22
 • Akü boyutu: 5000 mAh

Bu telefonun olağanüstü batarya ömrü var. Bu nispeten düşük kaliteli özellikleri ve çok büyük 5000mAh bataryaya bağlı.

Aynı zamanda büyük bir 6inç ekrana sahip ve sadece £ 150 maliyeti. Performanstan ödün veriyorsunuz, ancak en uzun ömürlü bataryası olan ucuz bir akıllı telefon istiyorsanız, budur.

5. Huawei Mate 20 X

 • Fiyat: £ 799
 • Akü test puanı: 10:48
 • Akü boyutu: 5000 mAh

Büyük bir batarya ile bu Huawei amiral gemisi, Mate 20 Pro’nun daha büyük bir ekran varyasyonu. Aynı üstün kamera ayarlarına sahip ancak daha ucuz (ama yine de pahalı) bir telefonda kulaklık jakı ve daha küçük bir çentik ekler.

Huawei bunu bir oyun telefonu olarak iter ve 7.2in ekranındaki kaygan performansıyla bir rüya gibi AAA mobil oyunları çalıştırır. Çoğu insan için çok büyük olacak ama pil ömrü yüksek kaliteli bir telefon için örnek.

6. Asus ZenFone Max Pro M1

 • Fiyat: 199 ABD doları
 • Akü test puanı: 09:59
 • Akü boyutu: 5000 mAh

ZenFone Max Pro M1 cep telefonunun devasa bir bataryası var. Yine de oldukça yavaş şarj oluyor.

Çalıştığı temiz yazılım en memnuniyet verici ve büyük 6 inçlik ekran fiyatı için mükemmel. İkili kameralar ve sağlam yapı, iki gün süren basit ve uygun fiyatlı bir telefon istiyorsanız, bunu mükemmel bir seçim haline getirir.

 

7. Sony Xperia XA2 Ultra

 • Fiyat: 449,99 ABD doları
 • Akü test puanı: 09:57
 • Akü boyutu: 3580mAh

XA2 Ultra büyük bir telefon, ancak bu kocaman bir batarya taşıyor demektir. Bununla bütün gün devam eden büyük bir ekran kazanırsınız, sonra bazılarını.

Bu verimli işlemci, Android Oreo ve ileri teknoloji telefonlardan daha düşük çözünürlüklü bir ekrana bağlı. Boyutuna aldırış etmiyorsanız, mükemmel bir batarya seçimi.

Sony Xperia XA2 Ultra incelememizi okuyun

8. Moto G6

 • Fiyat: 249 ABD Doları
 • Akü testi puanı: 09:15
 • Akü boyutu: 3000mAh

Moto G6 olağanüstü bir batarya sanatçısı. Bu tablodaki diğer telefonlar gibi, orta sınıf bir telefon, ancak performansta kaybettiğiniz şey uzun ömürlü oluyor.

Bunu normal bir 3000mAh hücre ile yapar, yani Android Oreo’yu kutudan çıkaran uygun fiyatlı, şık bir telefon demektir.

 

9. Oppo RX17 Pro

 • Fiyat: TBC
 • Akü test puanı: 08:57
 • Akü boyutu: 3700 mAh

Resmi olarak henüz İngiltere’de bulunmamakta, ancak Avrupa’da satılmamaktadır, Oppo RX17 Pro, şimdiye kadar test ettiğimiz herhangi bir telefonda en hızlı şarjla birlikte olağanüstü bir batarya ömrüne sahiptir.

Yazılım alışmak biraz zaman alıyor ancak tasarım çok iyi, performans ortalamanın üstünde ve üçlü kameralar çok yönlü. Bir pil şampiyonu.

10. BlackBerry Motion

 • Fiyat: 399 TL
 • Akü test puanı: 08:45
 • Akü boyutu: 4000 mAh

Bu faydacı BlackBerry telefon en güçlü değil ama Geekbench’te olduğu kadar gerçek dünya kullanımında da olağanüstü bir batarya ömrüne sahip.

Yüksek kapasiteli hücre, Android yazılımı temizken, ne fırlatırsanız oynatın saatlerce çalışmasını sağlar. Ve bu bir BlackBerry olduğu için çok düzenli güvenlik güncellemeleri alıyorsunuz.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz