Akıllı telefonların pek çok özelliği bulunuyor ancak kullanıcıların en çok önem verdiği özelliklerinden biri fotoğraf çekim kaliteleri. Mutlu anlarını ölümsüzleştirmek isteyen insanlar kaliteli fotoğraflarla bunu gerçekleştirmek istiyor. Fotoğraf makinelerinden daha kullanışlı olan akıllı telefonlar kullanıcılar için daha uygun oluyor. Özellikle son dönemdeki selfie (özçekim) akını telefonlardaki fotoğraf çekim kalitesi daha fazla önem kazandı.

Özellikle akıllı telefon kullanıcılarının fotoğraf çekimine verdiği bu denli önemi dikkate alan Nokia, yeni bir telefon geliştirdi. Microsoft’un bünyesine girdikten sonra gelişimi hız kazanan Lumia serisine selfie telefonu Nokia Lumia 730 da dahil oldu.

Microsoft‘un bünyesine girdikten sonra da marka ismi altında telefonlar üretmeye devam eden Nokia’nın selfie odaklı telefonu Nokia Lumia 730 hakkında herhangi bir açıklama yada duyuru yapılmadı ancak kısa süre içinde tanıtılması bekleniyor.

selfie telefonu nokia lumia 730

Nokia Lumia 730 Özellikleri

Pek fazla detayının bilinmediği selfie telefonunun bilinen özellikleri arasında 4,7 inç boyutundaki ekranı var. Üretici firmanın en çok ilgi odağı olmasını beklediği kısım ise telefonun 5 MP ön kamerası. Bu kameranın, selfie tutkunlarının tek lokomotifi olması bekleniyor.

Ekran boyutu ve ön kamera çözünürlüğü dışında Nokia Lumia 730‘un diğer özellikleri bilinmemekte. Ne zaman satışa çıkacağı ve etiket fiyatının ne olacağı hakkında da henüz bir bilgi alınamadı. Söylentilere göre selfite telefonu 2014 yılı içerisinde teknoloji dünyasına sunulacak.

Lumia ailesinin yeni üyesi hakkında diğer bilgilerin de sızdırılması sonrasında teknoloji tutkunları telefon hakkında net olarak tercihini yapacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz