Selfie (özçekim) artık herkes tarafından bilinen, sevilen ve uygulanan bir fotoğraf çekme yöntemi hâline geldi. Akıllı telefon üreticileri de bu modaya uymak için gelişmiş bir ön kameraya sahip akıllı telefon üretmeye ve duyurmaya başladı. Üreticilerin “selfie telefonu” adını verdiği  bu telefonlar kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Son olarak Samsung’un yeni bir selfie telefon üzerinde çalıştığına dair sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

samsung-galaxy-grand-prime-ay

 

Samsung Galaxy Grand Prime adını alan yeni selfie telefonu, Samsung tarafından yakın zamanda tanıtılabilir. Zira bu telefona dair ilk fotoğraflar yayınlandı bile. 5MP ön kameraya sahip olan bu cihaz ile kullanıcılara fotoğraf konusunda çok sayıda ayarlama seçeneği sunuyor.

Samsung Galaxy Grand Prime akıllı telefon hakkında elimize ulaşan ve henüz resmi olmayan bilgilere göre cihaz, 1080p video kaydedebilen 8MP ana kameraya sahip olacak. Bu bilgilere göre telefon Snapdragon 400 yonga setine ve 1GB RAM’e sahip olabilir. Tıpkı Galaxy Grand ailesinin diğer üyesi olan Samsung Galaxy Grand 2 gibi Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile çalışması da mümkün.

Yeni model, 5 inç ekrana ve fakat qHD çözünürlüğe sahip olacak. Bu da 5.25 inç ve 720p ekrana sahip Samsung Galaxy Grand 2 ile karşılaştırıldığında biraz daha düşük bir kaliteye işaret ediyor.  Diğer yandan ailenin ilk üyesi olan ve 5 inç WVGA ekrana sahip Samsung Galaxy Grand telefona göre daha iyi olduğu söylenebilir.

samsung-galaxy-grand-prime-3

Diğer Samsung Galaxy Grand üyeleri gibi Samsung Galaxy Grand Prime da 3G bağlantı, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve çift SIM kart özelliklerine sahip olacak. Depolama alanı mikro SD kart ile 8GB’a kadar yükseltilebilecek.

Bu bilgilerin tümü Samsung Galaxy Grand Prime akıllı telefonun Ekim ayında ilk olarak tanıtılmasının beklendiği yer olan Vietnam’dan geldi. Bu telefonun bir özelliği de Samsung’un ilk yüksek çözünürlüklü ön kameraya sahip telefonu olması. Bununla birlikte rakipleri de yok değil. Öyle ki, daha büyük Sony Xperia C3 Dual telefon yeni duyuruldu ve Nokia Lumia 730 Dual SIM telefonun da çok yakında tanıtılması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz