Sony tarafından çıkarılacağının sinyalleri verilirken fotoğraf odaklı Xperia C3, kullanıcılara tanıtıldı. Sadeliği, inceliği, fotoğraf çekim kalitesiyle öne çıkan yeni akıllı telefonun rağbet göreceği düşünülüyor.

Daha önce duyurulan Sony‘nin yeni telefonu Xperia C3, piyasaya sunuldu. Özellikle selfie yani Türkçe karşılığı ile özçekim için tasarlanmış bu telefon fotoğraf tutkunlarını kendine çekiyor. Genellikle telefonların ön kameraları arka kameralarına göre bir haylı düşük kalıyordu. Sony, bu geleneğe dur diyerek kaliteli ön kamerası ile Xperia C3‘ü üreterek rakiplerinin bir adım önüne geçti.

Sony‘nin popüler kültürü takip ederek selfie yani özçekim odaklı telefon üretmesi de kullanıcıları sevindirdi. Şirketin geliştireceği yeni cihazların da yine kullanıcıların modern ihtiyaçlarını giderecek tipte olması bekleniyor.

sony xperia c3

Sony Xperia C3 Akıllı Telefonun Özellikleri

Arka kamerasının 8 MP olduğu yeni akıllı telefonun ön kamerası ise 5 MP. Telefonun arka ve ön bölümünde LED flaşı bulunuyor. LED flaşı, karanlık ortamlarda dahi kullanıcıların rahatlıkla fotoğraf, selfie çekimini sağlıyor. Sony’nin yeni cihazının 5,5 inç boyutlu IPS ekranı var. Ayrıca çözünürlüğü 720 piksel olan ekranda BRAVIA Engine 2 teknolojisini de içinde bulunduruyor.

Xperia C3‘de işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 400 kullanılacak. Gücünü alacağı işlemci 1,2 GHz hızında ve 4 çekirdekli olacak. 1 GB’lık bir RAM’e sahip olacak telefonun 2500 mAh gücünde bataryası mevcut. Oldukça kullanışlı olan yeni akıllı telefonun inceliği ise 7,6mm. Ayrıca telefon 4G LTE desteğine de sahip.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz