Daima değişen arama motoru algoritmaları artık neyin nasıl olacağını karman çorman etmiş diyebiliriz. Bir düzen kalmadı ve kişiler artık deneme yanılma yoluyla yollarına devam ediyor. İşte detaylar…

SEO çalışmaları yaparken, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacak ancak değişen algoritmalardan dolayı hepimiz yapmamız gereken bir çok şeye ayak bastık. Gelin beraber lafı uzatmadan bu işi bir kontrol edelim.

Başlığa Dikkat!

Artık kimse başlığa önem vermiyor. SEO’ya uygun uzunlukta olması önem teşkil etmezmiş gibi ya başlığı yaz kapak fotoğrafı güzel yap tamamdır. Der gibiyiz. Ama hangi güzel başlık kapıyı açmaz ki? Asıl dikkat çeken resim olabilir ama başlık kötüyse ne ifade eder?

Link alırken dikkat edin!

Artık webmaster forumlarında herkes rast gele link alıyor. Yükseleyim derken bir anda bataklığa düşüyorsunuz değil mi? Sonra sitem spam mı yedi ne oldu diye feryat ediyoruz. Link alırken sizin siteye benzer sitelerden almanız gerekiyor. Anahtar kelimede direk yükselme ve dolaylı yükselme çok önemlidir.

İçerik önemli ancak kapağı da önemlidir!

İçeriği güzel yaz ve rastgele bir resim at yayınla. Böyle bir dünya yok. İçerik çok kaliteli olabilir ama kapak fotoğrafı çözünürlüğü düşük ve kötüyse kimse bakmaz ve başka habere yönlenir. Bizde hit kaybederiz. Kapak çok önemlidir yüzünüz gibi düşünün.

Anahtar kelimeye dikkat edin!

Anahtar kelimelerde herkesin hatası başlık yazar gibi uzun kelimeler oluyor. Bu sizi Google’da düşürür etkili ve kısa kelimeler olmak zorunda. Yoksa haberiniz Google’da çıkacağına anahtar kelime çıkar ve basıldığında haberleriniz görünür. Direk alakalı habere hit gelmeyecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz