Google Asistan‘ı daha iyi şekilde kullanmak ister misiniz? Bu yazımızda sizler için vereceğimiz komutlar ile sesli asistanı daha iyi kullandığınızı fark edeceksiniz.

Sonuç olarak Google Asistan, sizlerin bilmesi gerektiği şeyleri size bildirmesi için akıllı bir asistan olarak geliyor.Bu noktada asistanın size; hava tahmini, uygulama kontrolleri, kişisel hatırlatmalar gibi birçok bilgiyi sunması gerekli. İlk olarak Google Asistan’ı başlatmadan hemen önce hizmeti doğru şekilde ayarlamamız gerekiyor. İlk olarak Google uygulamasına her hangi bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin ve varsa güncelleyin. Google’ın son sürüm Google Asistan’ını yüklediğinize eminseniz başlayalım.

Google Asistan’ı başlatmak için ana sayfa düğmesine uzun bir süre dokunun ve uygulamayı başlatın. Google Asistan ekranı Evet‘e dokunun. İhtiyaç sorusu karşınıza çıktığında ise Google’a izin ver seçeneğini seçin. Şimdi ise asistana sesimizi tanıtmamız gerekiyor. İlk olarak Google uygulamasında AyarlarOk Googlealgılama ve etkinleştirme yapın. İşte bu kadar şimdi web siteleri daha basit şekilde sesli komut ile açabilir ve diğer birçok duruma izin vermiş oluyorsunuz.

Google Asistan’a Ne Soracam?

Sesli asistan ile Whatsapp gibi birçok uygulamaya mesaj gönderebilir, mesajları saydırabilir ve daha birçok durumu sorgulayabilirsiniz. En basit yol ise “Ok Google, WhatsApp’a mesaj yollayın: Anne akşam işim var beni beklemeyin” daha sonra kişilerden annenizi seçmesini belirtin. Hepsi bu kadar.

İster site, ister uygulamayı açtır!

Site veya uygulamaları sesli komutlar ile açtırabilirsiniz, yapmanız gerekenler çok basit, “Git” site adresi veya anahtar kelime.

Örnek: “Ok Google, mobil13.com adresine git”

Örnek: “Ok Google, takvimi aç”

Google’da alarm ayarlayabilirsiniz veya kurabilirsiniz. Bunla beraber arama yapabilirsiniz. Sms gönderebilirsiniz. Hava durumunu sorabilirsiniz.

Örnek: “ok Google, yarın sabah 6:50 için bir alarm kur”

Örnek: “OK Google, Annem’i ara”.

Örnek: “OK Google, Annem’in cep telefonuna SMS gönder, anne bana para lazım”

Örnek: “Ankara’da saat kaç?”

Örnek: “Ankara’da hava nasıl?”

“[Yerde] saat kaçta?”
“Yerde hava nasıl / nasıl?”

Bu şekilde komutlar ile Google Asistan’ı çok güzel bir şekilde kullanabilir ve komutları türetebilirsiniz. Örnek: “Ok Google, fotoğraf uygulamasını aç” şeklinde.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz