Ulaşım hızının artması insanların bir yerden bir yere çok daha kısa sürede varmasını sağladı. İster tatil amaçlı olsun ister seyahat nedeni ile seyehat etmek durumunda kalabiliyoruz. Gördüğümüz yeni yerlerdeki kültürlerin tanımak, oradaki insanların nasıl yaşadıklarını görmek kuşkusuz herkese zevk veriyordur. Özellikle tatil planını hazırlayanlar arasında deniz kum güneş üçlüsünden ziyade devamlı gezinti halinde kalıp yeni yerler keşfetmek, görmedikleri bölgelerde dolaşmak isteyenler oldukça bol. Zamanla araçlara göre optimize edilmiş yolların tamamlanması da havadan olduğu kadar karadan da ulaşımı kolaylaştırdı. Ancak bazı noktalara istenilen sürede gidebilmenin tek yolu yine uçak. Çünkü saatler içerisinde çok uzak bir ülkeye varabilirken deniz aşırı coğrafyalar için de neredeyse tek opsiyon. Uzun süreli tatiliniz söz konusu ise geze geze gitmek de düşünülebilir ancak yıllık izinler, hafta sonu tatilleri ele alındığında kısa zaman dilimini yolda geçirmek pek hoş olmayacaktır. Öncesinde araştırdığınız ve gitmeyi kafanıza koyduğunuz yerde olmak sizi daha fazla tatmin edecektir. Uçak bileti aldıktan saatler sonra otel kapısından giriş yapabiliyorsunuz. Günümüzün teknolojik gelişmesinden faydalanarak bilet ayarlaması yapmak, otel arama işlemini derinleştirmek artık mümkün.

Yazılım geliştiricileri teknoloji pazarındaki kullanım oranına göre cihazlara uygun ürünler getiştiriyorlar. Geçmişe baktığımızda masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımızda kullanabileceğimiz programlar talep edilirken zamanla bu oran değişti. Akıllı telefonların devri başlandığı andan itibaren artık mobil kullanım seviyesi artışa geçti. Hal böyle olunca bu cihazlara uygun uygulamalar, sorun çözümler daha fazla tık almaya başladı. Piyasadaki varlıklarını hissettirmek ve kar paylarındaki ivmeyi yukarıya çekmek isteyen firmalar da yönlendirini değiştirmek zorundalar. Özellikle Android mobil işletim sistemi akıllı cihazlarda yoğunlukla bulununca Android’le uyumlu çalışan 3. parti programlar yoğun şekilde tercih ediliyor. Sanal marketlerde bulabileceğiniz onlarca alternatif mevcut. Örneğin uçak bileti almak istediğinizde veya tatil planınıza göre otel aramak isterseniz kısa süre içerisinde işlemleri tamamlayabiliyorsunuz ve hatta rezervasyon dahi gerçekleştirilebiliyor.

Android’deki En İyi Uçak Bileti ve Otel Arama Uygulamaları

Muhtelif bütçelere uyabilecek telefonu bulabilmek en çok Android sisteminin kullanıldığı ürünlerde mevcut. Çünkü imalatçılar açık bir yazılım olması ve Google tarafından geliştirilmesine rağmen herkesin rahatça kullanıma bırakılması olayını benimsediğinden ürünlerine entegre ediyor. Buradan bakınca kullanıcı oranı kısmında liderliği de eline alıyor. Yazımızda belirttiğimiz uçak bileti uygulamaları arasında en iyi seçenekleri de yine Android’de bulmak mümkün. Otel arama hizmetini de hemen hemen hepsi sunarken hangisini seçeceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere sunacağımız tavsiyelerimiz mevcut.

aerobilet

Aerobilet

İlk öneri sıramızı Aero’ya verdik. Ücretsiz şekilde yükleyebileceğiniz uygulamada kolay arayüzü kişilere zorluk yaşatmıyor. Neredeyse tüm dünyadaki uçak bileti ve otel hizmetini sunarken ekonominizle paralel seçim şansı da var.

[appbox googleplay com.aerobilet]

bavul-com

Bavul.com

Bavul.com’un ilk etapta dikkat çeken özelliği Türk yapımı olması. Teknoloji dünyasında varlığını hissettirmek isteyen firmalarımızdan Turkcell tarafınadan geliştirildi. Onlarca bağlantılı havayolu ve otel firması ile entegre çalışıyor.

[appbox googleplay com.bavul.mobile]

booking-com

Booking.com

Seyahat uygulamaları arasında önde gelen yazılımlardan Booking.com da tercihlerinizden birin olabilir. Uçak bileti aramak istediğinizde olumsuz sonuçla karşılaşırken otel konusunda da tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.

[appbox googleplay com.booking]

trivago

Trivago

Reklamları ile hayatımıza tepeden giriş yapan Trivago kullanıcılarından olumlu geri dönüşler alan bir uygulama. Kalabileceğiniz otellerin fotoğraflarına dek geniş detayları bulabileceğiniz yazılımda bütçenize uygun yerleri de filtreleyebiliyorsunuz.

[appbox googleplay com.trivago]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz