Shazam Artık Tamamen Ücretsiz!

Bilindiği üzere Apple Shazam’ı almak için başvuruda bulummuş, Avrupa Birliği, Amerikan teknoloji şirketi de bu alıma onay vermişti. Onay işleminin ardından gelen ilk bilgilere göre Apple ünlü uygulamayı bundan sonra reklamsız olarak tüketicilerin kullanımına sunacak. Bilindiği üzere Shazam cihazlardaki mikrofonlara erişim hakkına sahip olduğu bir uygulama olduğu için satış işleminin yapılabilmesi adına mutlaka onay alınması gerekiyor.

AB Komisyonu Onay Verdi

Avrupa ülkeleri arasında yer alan ülkelerde yapılan büyük ölçekli şirket alım ve satım işlemlerinde AB komisyonu tarafından bu işlemlere onay verilmesi gerekiyor. AB komisyonu başvuruları incelerken rekabet ortamına zarar verecek satın almaları kesinlikle onaylamıyor ve son derece şeffaf bir inceleme sürecinin ardından gerekli onayı veriyor. Shazam uygulamasını satın almak için Apple tarafından yapılan başvuru da bu zorlu süreçten geçti ve sonunda beklendiği gibi onaylandı. Apple başvurusunun onaylanmasının ardından uygulama için güncelleme yapacağını duyurdu.

Güncelleme Sonrası Reklamsız Olacak!

Apple tarafından satın alınan Shazam uygulaması marka tarafından AppStore mağazasında güncellenecek. Bu güncellemenin ardından uygulama tamamen reklamsız olarak kullanıma sunulacak ve reklamsız olmasına rağmen ücretsiz olarak kullanılabilecek. Şu anda AppStore mağazasında Shazam uygulamasını reklamsız olarak kullanmak isteyen kişilerin 3 dolar olarak belirlenen ücreti ödemesi gerekiyor. Android platformunda da uygulama kullanılmaya devam edilecek. Andorid 9 Pie işletim sistemine uyum sağlaması için uygulama güncellendi.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz