Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen müzik uygulaması Shazam, yeni aldığı güncelleme ile daha da hızlanıyor. Shazam kullanarak o an çalan şarkıcılar ve şarkı hakkında hızlı bir şekilde online olarak bilgi alabiliyorsunuz. Yaklaşık 2 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Shazam’ın bu özelliği ise yeni gelen güncelleme sayesinde artık daha da hızlı çalışacak.

Shazam’a yeni gelen özellikler arasında artık arama yaptığınız zaman sanatçılara ait videolar ve şarkı sözlerinin listelenmesi yer alıyor.

Güncelleme ile birlikte kullanıcıların oldukça sıkıntı yaşadıkları yanlış şarkı ve şarkıcı eşleştirme gibi durumlar ise minimum seviyelere indiriliyor. Artık Shazam kullanarak bir şarkı veya şarkıcı tarattığınız zaman başarı oranı daha yüksek bir tarama yapabileceksiniz.

Yeni Arama Özellikleri ve Paylaşım Sistemi

Arama kısmına gelen yenilikler ise şarkıcı ve şarkıları daha hızlı bir şekilde bulabilmenizi sağlayacak. Bunun dışında şarkı ve şarkıcılara ait olan müzik videolarını, sanatçı hakkında bilgileri, şarkı sözlerini ve şarkı satın alma gibi seçenekleri de arama kısmından görüntüleyebileceksiniz.

shazam yenilikleri

Yeni paylaşım sistemi ise kullanıcıların benzer sanatçılara daha hızlı ulaşabilmesini sağlayacak. 2 milyonu aşkın aktif kullanıcı artık Shazam veri tabanına benzer sanatçılar ekleyerek tavsiyeler kısmına katkıda bulunabilecekler.

Spotify benzeri bir mantık ile çalışacak olan bu yeni paylaşım sistemi, beğendiğiniz bir şarkının ya da şarkıcının benzerlerine pratik bir şekilde ulaşabilmenizi sağlayacak. Böylelikle yeni müzikler keşfederek arşivinizi genişletebileceksiniz.

Kaynak: talkandroid

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz