Akıllı cihazların modern yaşama entegre olmasıyla birlikte artık eskisi gibi hafızamızı zorlayıp içerisinde bilgileri tutmak zorunda kalmıyoruz veya hesaplamalarımız, banka işlemlerimiz bir dünya işlemi de mobil olarak kolaylıkla halledebiliyoruz. Sunduğu konforun yanısıra bizim tüm şahsi bilgilerimizi içerdiği için de güvenlik önlemlerini hat safhada tutmaya çalışıyoruz. Burada ise yardımımıza geliştiricilerin online marketlere koyduğu, sattığı uygulamalar koşuyor. Telefonunun açılmasını sağlayacak veya herhangi bir uygulamanın özel olarak açılışında sorulacak olan şifrelerle, desenlerle giriş yapmanız sağlanıyor. Ancak bunlar unutulduğunda ve uzun tekrarlar yapıldığındaysa güvenlik amacıyla otomatik kilitlenme gerçekleşiyor. Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır konusundaki adımları izlediğinizde tekrardan eski haline döndürebilirsiniz.

İlk olarak Google‘ın elinden çıkan ve yazılımcıların geliştirmesine de imkan tanınan mobil işletim sistemi Android‘i birçok telefon firması kullanıyor. Samsung, LG gibi dünya devleri de yine tercih edenlerden. Böylesine önemli bir yelpazede kullanıcısı olması dolayısıyla problemlerle alakalı sitemlerin sayısı da bir hayli fazla oluyor. Özellikle şifresi unutulunca kilitlenen telefonları açmak gibi önemli durumlar var. Önlem alacakken daha da kötü duruşuma düşüp cihazını açamayanlar için Android kilidi nasıl açılır sorusunun adımları aşağıdadır. Ekran desenini unuttuysanız da parmak izi okuyucusunda bir problem varsa da aynı çözümü uygulayabilirsiniz.

sifresi-unutulan-kilitlenen-telefonlar-nasil-acilir

Kilitlenen telefonları açmak için yapılması gerekenlerden önce bilmeniz gereken şey Wipe işlemi yapacağınız ve böylece telefondaki tüm verilerin silineceğidir. Bu bilgilerin kilitlendiği için cihazdan alınma imkanı zaten yoktur ancak riski azaltmak adına SD kartınızı çıkarınız.

Şifresi Unutulan Android Telefonlar Nasıl Açılır?

  • Android işletim sistemini kullanan cihazınızı kapatın.
  • Kapalı haldeki telefonunuzun ses açma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Bazı Samsung’larda aynı anda Home tuşuna basmak da gerekiyor.
  • Karşınıza çıkan Android Recovery menüsünde dokunmatik alan çalışmayacak ses açma ve güç tuşu çalışacaktır.
  • Aşağı yukarı için ses, seçim için güç tuşu fiziksel olarak kullanılabilmekte.
  • Recovery modunda Wipe yapabilmek için “wipe data reset/facrorty reset” yazan sekmeyi seçin.
  • Tekrardan güç tuşuna basarak onaylayın.
  • Telefonunuzu reboot ya da kapatarak baştan başlatabilirsiniz. Wipe işleminiz tamamlanmıştır.
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz