Sigarayı bırakmak istiyorsun ama yapması kolay değil. Telefonunuzda sigarayı bırakmak için en iyi uygulamalar ile, durdurma biraz daha kolaydır.

İPhone veya Android’inizde topluluk desteği, motivasyon ve kanıtlanmış teknikleri kullanabilirsiniz . Doğru uygulamalar ve araçlar sayesinde, bir özlem duyduğunuzda talep üzerine yardım alabilirsiniz.

Bu sigarayı bırakma uygulamalarının birçoğu, özlemle çalışmanıza ve hesap makinesiyle sigarayı bırakmanın para ve sağlık yararlarını ve sigarayı bırakmanın yararlarını görmenize yardımcı olabilecek bir sigara bırakma zaman çizelgesini hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

Neden bu yıl sigarayı bıraktın? Parayı umursamıyorsanız, değişiklikten tasarruf edersiniz, sağlığınızı düşünün.

Neden Bu Yıl Sigarayı Bırakmalısınız?

CDC’ye göre , 20 dakika kadar kısa bir sürede faydaları ve kanınızdaki karbon monoksit seviyesinin sadece 12 saat içinde normale düştüğünü göreceksiniz. İki hafta kadar kısa bir sürede kalp krizi riskiniz düşer ve bir ila dokuz ay içinde öksürük ve nefes darlığınız azalır. İzleyen yıllarda sigarayı bırakmanın bir çok yararı vardır.

Bir Cerrah Genel raporu , insanlar sigarayı bıraktıklarında üç kanser ölümünden birinin önlenebileceğini ve sigara içmenin riskini artıran yalnızca akciğer veya ağız kanseri olmadığını tespit etti.

Piyasadaki en iyi sigara bırakma uygulamaları sayesinde, iPhone, Android veya Windows telefonunuzu, sigarayı kendi başınıza kullanmaktan daha hızlı bırakmanıza yardımcı olacak güçlü bir antrenöre dönüştürebilirsiniz.

2019 yılında Sigarayı Bırakmak için En İyi Uygulamalar

Sigarayı bırakmak için olan bu uygulamalar tasarruf ettiğiniz parayı izlemenize yardımcı olur, sigarayı bıraktığınızdan ve özlem duyduğunuzda destek ve yardım sunduğunuzdan bu yana mevcut zamanınız için sağlığa yararları gösterir. Ayrıca, kısa mesajlarla çalışan basit bir servisi paylaşacağız ve herhangi bir telefona sahip olan herkesin, flip telefon olsa bile destek almalarını sağlayacağız.

İşte sigarayı bırakmak için en iyi beş uygulama ve herhangi bir telefonda çalışan bir Sigara İçilmeyen metin servisi;

2019 yılında sigarayı bırakmanıza yardımcı olmak için bu seçeneklerle ilgili daha fazla ayrıntı göz atın.

Livestrong MyQuit Coach – Dare to Quit Smoking

Livestrong MyQuit Coach, şu anda bulunduğunuz yere göre ulaşılabilir hedefler belirlemenize yardımcı olan, şu an sigara içen veya son durumdaki pes eden kişidir. Tamamen duruncaya kadar soğuk hindilerden vazgeçebilir veya sigara içmenizi her gün kademeli olarak azaltabilirsiniz ve iPhone uygulaması bu konuda size yardımcı olacaktır. Aşağıda sigarayı bırakmak için bu uygulamanın özelliklerini göz atın;

– Kişiselleştirilmiş bırakma planı

– Kendi kişisel motivasyonlarınızı yükleyin

– Günlük tüketiminizi ve ödeneğinizi takip edin

– İsteğe bağlı bütçe uyarıları ve hatırlatıcılar

Rozet ve ödüller kazan

– Tarih ve saate göre kullanım geçmişinin tablolarını görüntüle

– LIVESTRONG.COM’dan ipuçlarından, gerçeklerden ve motivasyondan vazgeçme durumunda planınız otomatik olarak ayarlanacaktır.

Ayrıca Twitter, Facebook ve LiveStrong topluluğundan da destek alabilirsiniz ve sigarayı bırakma hedefinize doğru ilerlerken uygulama düzeltilecektir. Uygulama sıklıkla güncellenmez, ancak en üst sırada yer alan harika kullanıcı incelemelerine sahiptir.

Livestrong MyQuit Coach – Dare to Quit Smoking İndir

https://apps.apple.com/us/app/livestrong-myquit-coach-dare/id383122255

Quit Smoking – QuitNow for Android

En iyi Sigarayı Bırakın Android uygulaması QuitNow’dur. Bu uygulama sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak ve Android akıllı telefonunuzda her zaman kullanılabilen kapsamlı bir araç seti içerir.

Son sigaradan ne kadar zaman geçeceğine dair gerçek zamanlı istatistikleri göreceksiniz. Ayrıca kaç sigara içmediğinizi ve bırakarak harcadığınız para ve zamanı görebilirsiniz.

Uygulamanın size sigarayı bıraktıktan sonra sağlığın iyileştirilmesi konusundaki Dünya Sağlık Örgütü bulgularına dayanan başarıları gösterir. Uygulamaya ilerlemenizi izler ve devam etmek için sizi motive etmek için sağlık yararları gösterir.

Uygulamayı sigarayı bırakmaya çalışan diğer kişilerle sohbet etmek ve ilerlemenizi paylaşmak için kullanabilirsiniz. Sigarayı ve diğer yardımları durdurmak için ipuçları ve püf noktaları vardır. Ayrıca, ilerlemenizi takip etmek için ana ekranınızda bir widget vardır.

Quit Smoking – QuitNow for Android İndir

 

Quit It Lite

Bu küçük uygulama, çok fazla şey yapmaya veya sizi hedeflerinizden uzaklaştırmaya çalışmadan ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu elde etmenizi ve ilerlemenizi izlemenizi sağlar. Bu, sağlık motivasyonunun yanı sıra finansal motivasyonu da sağlar.

Tasarruf ettiğinizi gösterir.
Ne kadar sigara içmediğinizi gösterir.
Kendi hedeflerini tanımla.
Başarıları tamamlayın ve paylaşın.
Tüketmediğiniz katranı gösterir.
Bırakmanın faydalarını gösterir.

Quit It Lite İndir

 

Stop Smoking Text Support

SmokefreeTXT, metin mesajı desteği ile sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir hizmettir. Bir uygulamayı kullanmak istemiyorsanız veya gün içerisinde bir flip telefon kullanıyorsanız ve akşamları sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak bir iPad veya Android tablet kullanıyorsanız, bu iyi bir seçenektir.

Standart yardıma ek olarak, 7/24 anında yardım almak için 47848’e üç anahtar kelime gönderebilirsiniz.

– CRAVE – Neden bu özlemle vazgeçmemeniz gerektiğini hemen hatırlat.
– MOOD – Kötü bir günü artırmak için olumlu bir mesaj alın.
– SLIP – Sadece kaydığın, denemekten vazgeçmen, motive olman gerektiği anlamına gelmez.

Stop Smoking Text Support İndir 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz