Cihazların sağladığı kolaylıklara ulaşmamızı engelleyen veya onların çalışma mekanizmasında problem çıkartan pek çok parametre vardır. Yüklediğimiz herhangi bir uygulama veya dosya nedeniyle ya da kendi kendine arıza çıkartıp neredeyse fabrika ayarlarına dönen, rehberdeki numaraların silinmesine neden olan yaşanmış pek çok durum var. Bu durumlardaki zararları minimuma indirmek için de geliştiriciler yine önceden düşünerek çeşitli yöntemler yaratmışlar. Örneğin bu yazımızda sizlere herhangi bir nedenden dolayı akıllı telefonunuza rehber numaraları silindiyse silinen numaralar nasıl geri getirilir sorusunun cevabını vereceğiz.

Android Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Getirilir?

silinen-numaralar-nasil-geri-getirilir-android

Silinen numaralar nedeniyle o an için bizim için çok önemli olan bir görüşmeyi gerçekleştiremeyebiliyoruz. Peki bir Android mobil işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonunuz varsa silinen numaraların nasıl geri getireceksiniz? Burada devreye Google‘ın sunduğu Kişiler hizmeti giriyor. Daha önceden kişilerinizi Google’a bağladıysanız bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Google Kişiler sayfasına giriş yaptıktan sonra sol bölmedeki profilinize tıklayıp Daha Fazla ve İnsanları Geri Yükle ifadesini göreceksiniz. Son 1 aya kadar kurtarma yapma imkanını sunan bu noktadan istediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz.

iPhone’larda Silinen Numaraları Geri Getirme

silinen-numaralar-nasil-geri-getirilir-iphone

iPhone cihazlarda ise yardımımıza iCloud koşuyor. En hızlı ve en son sorunsuz bir şekilde ancak böyle rehberinizdeki numaraları getirebilirsiniz. Ayarlar kısmına girip iCloud’u açın. Görüntülediğiniz uyarı ekranında Keep on iPhone butonun bastıktan sonra kişileri açın ve Birleştir seçeneğine tıklayın. Böylece tekrardan eski numaralara sahip olabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz