Unlocker normal yollar ile silinmeyen dosyalardan nasıl kurtulmanız gerektiğini gösteren bir uygulamadır. Bu yazımızda da silinmeyen dosyaları silme programı olarak bilinen Unlocker uygulaması konusunda bilgi vereceğiz. Bilgisayarınızdan bir dosyayı silmek her zaman göründüğü gibi olmayabilir. Eğer dosyanın farklı bir uygulama tarafından kullanıldığını ve bu nedenden silinmediğine dair mesaj alıyorsanız bu konuda yardımcı olacağız.

Unlocker uygulamasını indirdikten sonra açılan pencerede eğer İndirme seçeneği karşınıza çıkmazsa sağ üst kısımda yer alan indirme linkine basın. Unlocker uygulaması normal yollarla silinmeyen dosyaları silerek sizi bu dertten kurtarır. Unlocker uygulamasının kullanımı da oldukça basittir. Bu konuda yapacağınız işlem ise dosyaya sağ tıklayıp Unlocker seçmeniz ve daha sonra sil komutu vermeniz yeterli olacaktır.

Bu program dosya/klasör silmek dışında dosya/klasörü yeniden adlandırmak veya başka bir yere taşımak arasında bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumlara rağmen silmek istediğiniz klasör hala silinmiyorsa bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda silme işlemini tamamlayabileceksiniz. Unlocker normal yollarla silinmeyen dosyalardan kurtulmanızı sağlayan küçük ve basit bir programdır.

Unlocker’ın başka fonksiyonlarda yapılandırma ayarı bulunmamaktadır. Klasörü sağ klikleyip Unlocker’i seçip saha sonra açılan küçük pencerede Eylem kısmına sil demeniz gerekiyor. Bu işlem sayesinde Unlocker farklı uygulama ya da işlemler tarafından bloke edilmiş olan inatçı dosyaları silmenizi sağlar. Boyutu küçük olan Unlocker sayesinde, kapatamadığınız sinirinizi bozan ve silemediğiniz uygulamaları silmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz