Coronavirüs bu seferde sınır komşularımız olan Irak, İran ve Yunanistan’dan hemen sonra Gürcistan’da görüldü. Gürcü vatandaşlarından hastaların Tiflis Enfeksiyon Hastanesi’ne götürüldüğü belirtildi. İşte detaylar…

Çin’de görülen ve bütün dünyayı korkutan 2 bin 700’den fazla ölüme neden olan corona virüsü sınır komşularımız olan İran, Irak ve Yunanistan’dan hemen sonra Gürcistan’da da görüldü.

Gürcistan’da işgal edilen bölgeler olarak bilinen Mülteciler, Çalışma, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Ekaterine Tikaradze, başkent Tiflis’teki hükümet binasında bir toplantı düzenlenerek corona virüsü görüldüğü ifade edildi.

Bu virüs İran ve Azerbaycan üzerinden ülkeye giren bir vatandaşta görüldü. aşkent Tiflis’te bulunan Richard Lugary Halk Sağlığı Araştırma Merkezi laboratuvarında ki test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine vaka doğrulandı. Tiflis Enfeksiyon Hastanesi‘ne kaldırılan hasta doğrulandı.

Virüs görülen hasta gümrük kapısında kontrol eden bir görevli de kontrol ettiği hastayı fark edince olaylar kaydedildi. Sınır komşumuz olan İran’da 139 ve Irak’ta 5 Yunanistan’da ise 1 vaka şimdilik tespit edildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz