Skype Android uygulaması güncellendi. 6.11 numaralı sürüm pek çok yeni özellik barındırıyor.

Yıllardır kullanılan mesajlaşma, görüntülü görüşme ve sesli arama uygulaması Skype, kararlı ve minimal tasarımıyla kullanıcıların alışkanlıklarının bir parçası hâline gelmiş durumda. Ancak yeni mesajlaşma uygulamalarının çok fazla kişiselleştirme seçeneği sunması Skype Android uygulamasını biraz geride bıraktı. Diğer uygulamaların kolayca video, sesli mesaj ve fotoğraf gönderme imkânı sunması Skype’ı bu konuda biraz geri itti. Öyle ki Skype kullanırken bir belge ya da fotoğraf geldiğinde onu cihaza kaydetme konusunda sıkıntı yaşanıyordu. Kişileri aramak ya da konuşmalar içinde arama yapmak mümkün değildi. Şimdi çıkan sürüm artık Skype uygulamasında yaşanan bu sıkıntılara bir son verecek.

Skype Android – Konuşmaları Yönetme

skype android guncelleme-7-side

Skype Android yeni sürümünde artık en soldaki sekmede iken bir kişinin üstüne uzun bastığınızda karşınıza yeni bir araç çubuğu belirecek. “Okundu Olarak İşaretle”, “Sil” ve “Bildirimleri sessize al” olmak üzere üç seçenek gelecek. Bunlar üst satırda soldan sağa doğru dizili olacak.

Görüntülü Mesajları Kaydetme

skype android guncelleme-9

Artık size gönderilen görüntülü mesajları Android cihazınıza kaydedebileceksiniz. Sizin için önemli ve değerli olan görüntülü mesaj aldığınızda ve bunu saklamak istediğinizde sadece bunun üstüne uzun basıp “Galeriye Kaydet” demeniz yeterli olacak.

Gelişmiş Arama

skype android guncelleme-8

Yeni sürümde konuşmalar içinde bir arama yapmanız ya da kişi ve grupları aramanız mümkün olacak. Bunun için Ana Sayfa’da iken sağ üstte bulunan Ara butonuna dokunmanız ve aramak istediğiniz şeyi yazmanız yeterli olacak.

Kolayca ve Hızlıca Paylaşma

Artık cihazınızın galerisinde bulunan fotoğrafları kişileriniz ve gruplarınızla kolayca ve hızlıca paylaşabileceksiniz.

Yeni Mojiler

skype android guncelleme-3-side

Uygulamaya güncellemeyle ile gelen en önemli özelliklerden biri havalı, ilginç, komik ve eğlenceli mojilerin gelmiş olması. Biriyle mesajlaşırken sağ altta bulunan moji butonuna dokunun. Burada Skype’ın alıştığımız gülücük simgelerinin yanı sıra yeni mojiler de olduğunu göreceksiniz. Sağa doğru ilerlediğinizde çok farklı ve ilginç çok sayıda moji göreceksiniz. Buna Muppets karakterleri de dahil. Video şeklinde olan mojiler üstüne dokunduğunuzda oynar.

skype android guncelleme-1

Skype Android 6.11 İndir

[appbox googleplay com.skype.raider]

Kaynak: Skype Blog

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz