iOS 8 işletim sistemini kullanan iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5 ve iPhone 5S model akıllı telefonlarda çalışan bir hata keşfedildi. Söz konusu hata şaka amaçlı da kullanılmaya müsait olsa da binlerce akıllı telefon kullanıcısının canını yakabilir.

SMS ile iPhone akıllı telefonu yeniden başlatma hatası olarak tanımlayabileceğimiz açık ile gelen mesaj nedeniyle telefon kendini yeniden başlatıyor. Halk arasında İngilizce kökeniyle ifade edilerek yani ¨reset atma¨ şeklinde de dile getirilen hata nedeniyle şimdiden çok sayıda kullanıcı muzdarip durumda.

Yeniden başlatma açığını ortaya çıkaran ve telefonu yeniden başlatan mesaj metni ise şu şekilde:iphone reset hatasi

SMS ile iPhone’u Yeniden Başlatma Hatası Nasıl Çözülür?

Bu hata için Apple henüz resmi bir çözüm sunmadı. Bununla birlikte, resmi çözüm açıklanana kadar cihazınızı korumanız için yapabileceğiniz işlemler bulunmakta.

Çözüm – 1: Size bu mesajı gönderen kişiye cevap olarak bir mesaj gönderin. Bu işlem, telefonun yeniden başlatılma sorununu etkili bir şekilde iptal edecektir.

Çözüm – 2: Birinci çözüme alternatif olarak, kendinize Siri aracılığıyla ya da Mac bilgisayarınız aracılığıyla bir mesaj gönderin.

Çözüm – 3: Cihazınızdaki Photos uygulaması aracılığıyla bu kişiye bir fotoğraf göndermek, mesajlara erişmenizi ve tüm konuşmayı silebilmenizi sağlayacaktır.

Apple’dan bir kişi bu olaydan sonra iMessage ile ilgili Unicode karakterlerin özel bir serisinin sebep olduğu bir sorun olduğunu ve bunun farkında olduklarını; gelecek güncellemede bunu çözeceklerini söyledi.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz