3. parti programlar, günümüz akıllı cihazlarını işlevselleştiren yegane ürünler. Çevremizdeki herkeste en az bir tane üst segment telefon olunca ister istemez program, uygulama sektörüne de yakınız. Dahili yapılarında da aslında bize önemli sayılabilecek hizmetler sunuyorlar. Pek tabii ki insanoğlunun devamlı daha iyisini beklemesinden dolayı yeni yeni özellikler, fonksiyonlar isteniyor. Standart düzeyde imalatı gerçekleştiren ve belirli meblağlarda alıcısını bulan ürünlerin üretimi tamamlandıktan sonra kullanıma başlanılınca da güncellemelerle geliştiriliyor. Bir adım öteye geçmenin peşindekiler ise uygulama marketleri üzerinden ilgi alanlarına göre güvenli yazılımları indirebiliyor. Oyunlardan antivirüs programlarına dek geniş bir pörtföyüden söz ediyoruz. Böylece kullanıcı kitlesinin meşgul olabileceği, asla sıkılmayacağı platform oluşturuluyor. Normalde Android yapısı açık yazılım özelliğiyle donatıldığından farklı markaların telefonlarında da bulunuyor. Bu şekilde herkesin bütçesine, ödeyeceği ücrete uygun cihazlar piyasaya çıkmakta. Kullanılabilecek sosyalleşmeyi sağlayan uygulamalar da elbette platformun cazibesini arttırıyor. Sosyal medya ağları halihazırda büyük bir kitleyi içerisine alırken şimdilerde mobil cihazlara yüklenebilen uygulamalar yaygınlaşıyor. Bunların başında da Snapchat gelmekte. Kendisine özgü bir yapı ile yola çıkıp milyonlarca insanın beğenisini kazanırken başat firmaların detaylarını taklit etme başarısını da kazandı. Story yani hikaye kavramını teknolojik bazda Snapchat hayatımıza sokarken bu hikayeleri anonim olarak izleme şansınız bile var.

Bugün için popülerlik seviyesine ulaşmış yazılım üzerinden arkadaşlarınızla iletişime geçip paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz. Diğer sosyal ağlardan farkı ise örneğin paylaştığınız bir video veya görsel, paylaşıldıktan 24 saat sonra siliniyor. Özel olarak listenize eklediğiniz bazı kişilere de ayrıca story gönderebiliyorsunuz. Kısacası görsel odaklı yazılımın özgün bir işleyişi var. Şu an çokça tutulan ancak aradığı işleyişi bulamayan kişiler tarafından seviliyor. Birçok özelliği WhatsApp, Facebook, Instagram gibi platformlara da eklenmişti. Paylaşılan Snapchat hikayeleri izlendiğinde paylaşan kişiye bilgiler gidiyor. Paylaşımı yapanlar kimlerin izlediğini görüyor ancak bazılarımız izlediğini göstermemenin yollarını arıyor. Neticede internet jargonuna yerleşmiş bir stalk yani gizlice takip etme kavramı var. Aynı takibi Snapchat’ten de yapmayı amaçlayanlar bunun çözümünü merak ediyor. Biz de bu yazımızda isminizin gözükmediği ve anonim şekilde Snapchat hikayeleri görünütleyebileceğiniz bir metottan söz edeceğiz.

Snapchat Hikayeleri Anonom Olarak İzlemek

Öncelikle uygulamayıp açıp Hikayeler bölümüne gidin. Listenin yenilenebilmesi amacı ile ekranı yukarıdan aşağıya doğru kaydırın. Bu şekilde güncel paylaşımlar eklenecek ve liste yenilenecektir. Ardından uygulamadan çıkın. İnternet bağlantılarınızdan Mobil Veri’yi kapatın. Sonrasında ise telefon ayarlarından Uçak Modu ayarını devreye alın. Bu adımın devamında tekrardan Snapchat’e giriş yaparak hikayeleri anonim şekilde izleme imkanına kavuşabilirsiniz.

anonim-snapchat-uygulamalari-izleme

Anonim izleme bitince Uçak Modu’un kapatıp Mobil Veri’yi açarsanız az önce izlediklerinizi tekrar açmamaya çalışın. Yoksa yine izleyenler listesinde yer alırsınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz