Sosyal medya artık ülkemizdeki akışa ve gündeme etki eden en önemli parametrelerden biri. Geçmiş dönemlere baktığımızda yazılı ve görsel medya neredetse tüm bilgi akışını ve yönlendirmeleri sağlarken teknoloji ve bilişim tüm alanları olduğu gibi gündemi değiştiren faktörlere de yenisini ekledi. Özellikle insanların direkt kendilerinin dahil olabilmesi, gündemi belirlemesi sosyal medyayı daha da cezbedici hale getirdi. Artık oluşturduğunuz profeller üzerinden birçok kişiyle aynı fikri ve konuyu düşünüyorsanız oluşturacağınız hastagh ifadeleriyle nelerin gündem olacağına karar verebiliyorsunuz. Elbette bahsettiğimiz platformları ele alırken neyi amaçladığınız, nasıl bir paylaşım içinde bulunmayı talep ettiğiniz de önemli. Çünkü muhtelif siteler birbirinden farklı amaçlara hitap ediyorlar. Facebook’a baktığımız zaman aslında kozmopolit yapıda, sektördeki tüm özelliklerin biraraya getirildiği yapı varken, Twitter ise yoğunlukla metin mesajların paylaşıldığı ve resmi kuruluşların, ünlü isimlerin onaylı hesaplarla varlıklarını sürdürdüğü alan. Instagram ise görsel odaklı fotoğraf, video paylaşımlarının yapılabildiği ve bulunduğumuz dönem içerisinde özellikle gençlerimizin ciddi ilgi gösterdiği bir site. Her ne kadar Facebook’un yöneticileri tarafından satın alınmış olsa da eklenen birkaç yeni majör detayı saymazsak kendisine has yapısını koruyor. Snapchat adı verilen bir uygulama da var ki sadece mobilde çalışıp dünyayı kasıp kavuruyor. Sadece eklediğiniz ve kabul ettiğiniz kişilere yönelik sadece bir kez görüntülenebilecek kısa videolar ve fotoğraf paylaşabileceğiniz oluşum farklı bir yolda ilerliyor. Snapchat kullanıcıları da bu söylediğimiz paylaşımları nasıl tekrar izleyebiliriz sorusunu yöneltmekteler.

Halihazırda her platformun kedisine göre problemleri, kullanıcıların spesifik talepleri bulunuyor. Lakin bazıları var ki kullanımın dahi önüne geçerek keyif almada negatif yansıma yaratıyor. Diğerleri minör eksiklik gibi dururken temel noktalara müdahale edilemeyince ister istemez insanlar da bir süre sonra kullanmaktan vazgeçiyor. Bu da nihayetinde çok ciddi zararlar doğuruyor. Bahsettiğimiz üzere Snapchat uygulamasında paylaşımları, gönderileri tekrardan izlemek normalde mümkün değil. Durum kişileri üzse de aslında çözüm yolu elbette var. Sonuçta teknoloji ve bilişimin nirnavası gözüyle bakılan akıllı telefon ve internet söz konusu olunca çözümsüz kalmıyoruz. Elbet bir yan veya arka yol buluyoruz. Bizler de bu yazımızda Snapchat’teki paylaşımları tekrardan izleme konusuna el atarak nasıl hareket edebileceğinize dair bir içerik hazırladık.

Snapchat Paylaşım ve Gönderileri Tekrar İzlemek

Snapchat’te açtığınız gönderileri anlık dikkat dağınıklığından veya herhangi bir sebepten dolayı izleyememişseniz muhtemelen tekrar izleme şansını deneyeceksiniz ki bunu da çoğu zaman yapamıyorsunuzdur. Yeni bir yöntem sayesinde eğer kaçırmışsanız tek sefere mahsus tekrar izleme şansı sunuyor.

Snap paylaşımları gelince aşağıdaki gibi görünecektir.

snapchat-paylasim-snap-gonderi-tekrar-izleme

Snap’in üzerine tıklayıp basılı tutunca yüklemeyi gerçekleştireceksiniz. Arkadaşınızdan tarafınıza ne kadar gönderi yollanmışsa hepsi görüntülenecektir. Tekrar izlediğiniz taktirde sembol de farklılaşacak. Tekrar izleme ve görüntülenme için bildirimin gönderi sahibine gideceğini de bilmelisiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz