Bu yazımızda sizlere SnapChat şifre değiştirme işleminden bahsedeceğiz. Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan SnapChat, her gün gelen yeni efektleri sayesinde kullanıcıları kendine bağlıyor. Bu efektleri kullanarak hikaye atabiliyor ve 24 saat boyunca arkadaşlarımızın bu hikayeyi görmesini sağlıyoruz. Uygulamanız açık, şifrenizi değiştirmek istiyorsanız kısa adımlar sayesinde şifrenizi değiştirebilirsiniz.

SnapChat parolanızı değiştirmek için, uygulamayı açın daha sonra Profilinize tıklayın, Sağ üst alanda çark işareti yer alacaktır. Bu alana tıklayarak ayarlara girmiş olursunuz. Ayarlar alanından şifre kısmına tıklayın. Şifre alanına girdikten sonra mevcut şifrenizi üst kısma yazın ve daha sonra alt alana yeni şifrenizi girin. Bu adımları takip ederek SnapChat şifrenizi değiştirmiş olursunuz. Buraya kadar her şey yolunda ancak uzun süredir uygulamayı kullanmadığınız için şifrenizi unutabilirsiniz. Eğer siz de şifrenizi unuttuysanız uygulama üzerinden şifrenizi değiştirme işleminden bahsedeceğiz.

Uygulamayı indirdiniz ve bir süre sonra şifrenizi unuttuysanız SnapChat uygulamasını açın. Profil alanına tıklayın. Ayarlar kısmına gelin ve şifre alanına tıklayın. Yukarıda olan adımların aynısını uyguluyoruz daha sonra Şifreni mi Unuttun? butonu karşınıza çıkacaktır. Bu butona tıkladıktan sonra şifre sıfırlama işlemi uygulanmaktadır. İsteğe göre e-posta ya da telefon yolunu seçerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Telefon alanına tıkladığınız zaman mevcut numaranıza bir kod gelecektir, bu doğrulama kodu sayesinde şifrenizi sıfırlarsınız. İkinci yol ise e-posta üzerinden sıfırlama işlemidir. E-posta alanını seçtiğiniz zaman mevcut e-posta adresiniz üzerinden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz