Yeni Başlayanlar İçin En Sıcak 7 Snapchat Streak İpuçları

Resmen Snapstreaks olarak adlandırılan Snapchat çizgileri, Reddit karma’sına çok benzer: gerçek dünyada tamamen yararsızdır, ancak büyük toplamları mahvetmiş olanlar için bir gurur kaynağıdır.

İster Snapchat ile yeni başlıyor olun, isterse arkadaşlarının büyüyen Snapstreaks’ını kıskançlıkla inceleyen uzun zamandır bir kullanıcıysanız, doğru yere geldiniz.

Bu yazıda Snapchat çizgileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz, ardından puanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bazı pratik ipuçları sunuyoruz.

 

Snapchat, öncelikle Snapstreaks’i, insanları uygulamasında ve ekosisteminde tutmanın bir yolu olarak sundu. Snapchat, instagramdan esinlenilmiş Hikayeler özelliği ile şirketin kullanıcı tabanını yükseltmeye devam ettiği için son yıllarda artan baskı altında kaldı.

Makalenin ilerleyen bölümlerinde ayrıntılara daha yakından bakacağız, ancak en temelinde bir Snapstreak, ardışık birkaç gün boyunca en az 24 günde bir kez başka bir kullanıcıyla anlık fotoğraf alışverişinde bulunduğunuz anlamına gelir.

Konuşmalar sekmesindeki arkadaşlarının adları boyunca ilgili emojileri kontrol ederek canlı Snapstreaks’i görebilirsin.

Piyasaya sunulduğundan beri Snapstreaks, kullanıcılar arasında popüler hale geldi. Uygulamaya bir oyunlaştırma öğesi eklediler; En uzun çizgiyi kimin üstesinden gelebileceğini görmek için arkadaş grupları rekabet eder. Hiçbir şey kazanmazsınız (ekrandaki emoji dışında), ancak yine de eğlenceli bir mücadele.

Snapstreaks, Snapchat puanınızı artırmak için harika bir yoldur . Çok sayıda eşzamanlı uzun Snapstreaks çalıştırmak puanınızı hızla yükseltir.

Snap Streak Emoji’nin Anlamı Nedir?

Snapchat emoji‘lerle doludur ; sizi ilişkilere, olaylara ve ünlülere karşı uyarmak için sık sık açtıklarını göreceksiniz.

Ancak, Snapstreaks ile ilgili üç (ya da muhtemelen dört) Snapchat emojisi vardır. Onların hepsini bilmelisin. Bunlar:

Ateş: İkiniz arka arkaya üç gün boyunca Snapstreak’te olduğunuzda, bir kişinin adının emojisinin yanındaki ateş emojisini göreceksiniz.
100: 100 işareti art arda 100 gün boyunca Snapchat çizgisinde olduğunuzda belirir.
Kum Saati : Kum saati emojisi, bitmek üzere olan bir Snapstreak üzerindeyken birisinin adıyla birlikte görüntülenecektir.
Dağ: Dağ emojisi tek boynuzlu attan bir şeydir. Bazı Snapchat kullanıcıları, son derece uzun bir Snapstreak’te bulunduklarında gördüklerini iddia ediyor. Ancak Snapchat, resmi belgelerinde dağdan bahsetmiyor. Var mı Onaylayamayız veya reddedemeyiz. Dağ emojisini gördüyseniz, yorumlarınızı bize bildirdiğinizden emin olun.
Tüm Snapstreak emoji’lerine bir sayı eşlik ediyor. Snapstreak’inizin çalıştığı ardışık toplam gün sayısını temsil eder. Bir günü kaçırırsanız sıfırlanacaktır.

Snapchat Streaks Kuralları Nedir?

Kurallar basit geliyor. Snapchat çizgisini çalışır durumda tutmak için hem sizin hem de arkadaşınızın en az 24 saat arayla en az bir kez göndermesi gerekir. Ama ne yazık ki, bilmen gereken birçok uyarı var.

Snapstreak’inize sayılmayan beş çeşit etkileşim vardır:

Sohbet: Snapchat sadece video ve fotoğraf gönderme ile ilgili değil; ayrıca normal metin tabanlı sohbete de katılabilirsiniz. Ne yazık ki, sen ve arkadaşın arasındaki metin sohbeti Snapstreak’inize sayılmaz.

Hikayeler: Snapchat’in en popüler özelliklerinden biri günlük hikayenizi kaydetme yeteneğidir. Takipçilerinizin her gün ne kadar eğlenceli maceralar yaşadıklarını görmek için check-in yapmasını sağlar. Yine, arkadaş hikayeyi izlese bile, çizginize sayılmaz.

Anılar: Snapchat’ın hatıra kasası, eski olayları yeniden canlandırmanıza ve bunları ikinci bir kez paylaşmanıza olanak tanır. Arkadaşınızla paylaştığınız anılar, bir etkileşim olarak kabul edilmeyecektir.

Snapchat Gözlükler: Evet, Snapchat Gözlükler hala bir “şey” dir. Onları arkadaşınıza içerik göndermek için kullansanız bile, Snapstreak’inizi arttırmayacaksınız.

Grup sohbetleri: Çok fazla Snapstreaks başlatmak isteyen herkes her zaman aynı düşünceye sahiptir: herkesi büyük bir gruba atın ve tüm insanları aynı anda toplu şekilde yakalayın. Üzgünüz, ancak Snapchat önünüzde bir adım önde – grup sohbetlerine gönderdiğiniz çekimler dikkate alınmayacak; herkesi bireysel olarak yakalaman gerekiyor.
Aslında, yalnızca iki tür içerik Snapchat çizginizi artırmanıza yardımcı olur: bir arkadaşınıza tek tek fotoğraf gönderme veya bir arkadaşınıza tek tek video gönderme.

Snapchat Üzerine Bir Çizgi Nasıl Başlatılır

Snapchat’ta çizgi çizmek için özel bir şey yapmanıza gerek yoktur; sadece arkadaşınıza bir çırpıda gönderdiğinizden emin olun ve arkadaşınız size en az her 24 saatte bir çırpın.

Ancak, uzun bir çizgi geliştirmeyi ümit ediyorsanız, savaşın yarısı Snapstreak’inizi sağ ayağınızla başlatıyor. Yeni çizginizi uçmaya başlatan üç ipucu:

1. İstekli Katılımcıları Bulun

Bir Snapstreak’i devam ettirmek için herkes rahatsız olamaz. Uygulamanın en hevesli kullanıcılarından bazıları bile, her gün aynı kullanıcıya kısa mesaj göndermekle ilgilenmeyebilir.

Bu nedenle, istekli katılımcılar bulduğunuzdan emin olmak önemlidir.

Mücadele için kimin hazır olduğunu belirlemenin bir yolu, Snapchat’in bazı özelliklerini kullanmaktır. Örneğin, “Snapstreak?” Başlığıyla boş bir fotoğraf çekin ve ilginizi çekeceğini düşündüğünüz birisine gönderin. Hiç kimse onu kaç kişiye gönderdiğini bilemez.

2. İlk Gün Önemlidir

Ayrıca, özel bir günde (doğum günü veya Noel gibi) bir çizgiye başlamak iyi bir fikirdir, diğer kişinin dikkatini çekme, cevap alma ve diğer kişiyi uzun süre meşgul tutma eğiliminde olmanız daha olasıdır.

3. Sık Karşılaşacağınız İnsanlara Odaklanma

Nadiren iletişim kurduğunuz bir kişiyle Snapstreak başlatmaya çalışmak için küçük bir nokta var. Elbette, yapılabilir, ancak kişinin ilgisini kaybetme riski yüksek.

Unutma, ilk birkaç hafta en zoru. Sayısız ardışık güne geçtiğinizde, her iki insan da oyuna yatırım yapar ve kolaylaşır. İlk engelin üstesinden gelmenin en kolay yolu Snapstreaks’ı zaten çok sayıda enstantane gönderdiğiniz kişilerle başlatmaktır.

Snapchat Streak’inizin Bakımı İçin İpuçları

Şimdi bir Snapstreak oluşturduğuna göre, Snapstreak’lerini mümkün olduğunca uzun süre devam ettirmene yardımcı olacak birkaç fikir.

1. Boş Fotoğraflar Kullanın

Çizgiyi devam ettirmek için yüksek kaliteli görüntüler göndermenize gerek yok; kimse sizi yargılamıyor. Bunun yerine, neden boş bir fotoğraf çekmiyor ve “Streak” yazan bir başlık ekleyemiyorsunuz. Aynı resmi her gün kullanabilirsiniz ve puanınız artmaya devam edecektir.

2. Günün Saati

Genel olarak, Snapstreaks’ınızı günün ilerleyen saatlerinde başlatmak daha iyi, özellikle de günde yalnızca bir fotoğraf göndermeyi planlıyorsanız, daha iyidir.

Bunu yapmanız, kum saati emojisini zamanınız dolmadan birkaç saatliğine göreceğiniz anlamına gelir. Sabah ilk çırpıda bir şey gönderirseniz, emoji yalnızca uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda gecenin ortasında görünür.

Bu argümanın tersi, anlık görüntülerinizi göndermenin en uygun zamanlarından birinin ilk uyandığınızda olduğu; Alarmınızın bir parçası olarak bir hatırlatıcı bile ayarlayabilirsiniz.

Hangi yaklaşımı sizin için uygunsa kullanmalısınız.

3. Arkadaş Listenizi Yeniden Düzenleyin

Snapstreaks’ınızdan bazıları, en iyi arkadaşınız olarak görmediğiniz insanlarla olabilir. Böylece, Snapchat’in otomatik En İyi Arkadaşları listesinde görünmeyecekler .

Çözüm, kişilerinizi yeniden adlandırmaktır. Snapchat, arkadaş listeniz kim olduklarını hatırlamanıza yardımcı olması için herhangi bir kişiyi yeniden adlandırmanıza izin verir (unutmayın, bazı kişilerin kullanıcı adlarını tuhaf).

Bir arkadaşın adını değiştirmek için onlarla sohbet başlatmak, sol üst köşedeki menü simgesine dokunun ve Adı Düzenle‘yi seçin .

Yeni adı seçerken, Aaaa önekini ekleyin . Adı listenizin en üstüne sabitlenmiş olarak zorlar.

Not: Kendi Snapchat kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız , farklı bir yaklaşım izlemeniz gerekir.

4. Filtrelerinizi Kontrol Edin

Bazen, bir Snapstreak’te kiminle olduğunuzu unutabilirsiniz, özellikle de aynı anda birçok Snapstreak’i denemeye çalışıyorsanız.

Neyse ki, arkadaş listenize gitmeden çizgilerinizi görmenin bir yolu var. Ne zaman yeni bir çırpıda göndermek ve filtreler arasında gezinmek üzereyseniz, özel bir Snapchat çizgi filtresi göreceksiniz. Bu, alev emojisinin yanında kaç gün üst üste büyük beyaz sayılarla yığıldığınızı gösterir.

Snapchat’i Bir Sonraki Seviyeye Taşı

Snapstreaks, Snapchat’in göründüğünden daha fazlasını sunduğu birçok yöntemden sadece bir tanesi. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Snapchat yeni başlayanlar için birçok ipucu ve püf noktası sunduk .

Ve unutmayın, Snapstreak iletişiminize daha fazla renk ve yaşam eklemek istiyorsanız, Snapchat’ın sayısız filtresinden birini kullandığınızdan emin olun .

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz