Snapchat Çin’de son derece ünlü olan mesajlaşma uygulamasından etkilenmiş gibi görünüyor. Zira gelen son bilgiler Snapchat’in bir mobil ödeme hizmeti üzerinde çalıştığı yönünde.

Snapchat söz konusu para kazanmak olduğunda gözünü Asya’nın mesajlaşma uygulamasına dikti. Alınan bilgilere göre Snapchat’in iki marka başvurusu ortaya çıkarılmış durumda. İlk olarak TechCrunch tarafından açıklanan bu durum Snapchat sahiplerinin para kazanma çabası içine girdiğini gösteriyor.

Snapchat WeChat’e Rakip mi Oluyor?

TechCrunch, elektronik ödeme ve para transferi işlemleri ile ilgili olan bu marka başvurularının seri numaralarını da açıkladı. Aslına bakılırsa para söz konusu olduğunda bu iş son derece ciddi bir hal almakta. Fakat bu başvurular aslında Amerika’nın dışında son derece başarılı olan modellerin baz alınmasıyla yapılmakta ve amaç Snapchat’i para eder hale getirmek yönünde.

snapchat-patent

Snapchat şu anda Çinli şirket Tencent’i yatırımcı olarak görüyor. Hatta CEO Evan Spiegel’in sık sık Çinli internet devi ile görüştüğü söyleniyor. Bilindiği üzere başarılı mesajlaşma uygulaması WeChat, Tencent tarafından idare edilmekte. WeChat, yaklaşık olarak 400 milyon aktif kullanıcıya sahip ve bu sayı Çin’de Facebook kullanıcı sayısına çok yakın. En önemlisi de ödemelerin ve eşzamanlı para transferlerinin, WeChat’in pek çok özelliğinin üstünde olması.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz