Bu yazımızda sizlere birçok kişinin sık olarak kullandığı Snapchat uygulamasında oluşan yeşil ekran sorunundan bahsedeceğiz. Snapchat sorunun çözümünden bahsetmeden önce oluşan yeşil ekran sorunun nedenini açıklayalım. Snapchat’te yeşil çizgi sorunu; Snapchat uygulaması kendi kamerasını kullandığı için sizin telefon modelinizin kamerası ile alakalı olarak bu sorun yaşanmaktadır.

Kısaca kamerayı açtığınız zaman yeşil çizgilerin oluşması, telefonunuzun kamerasıyla alakalıdır. Genellikle General Mobile cihazlarda bu sorun yaşanmaktadır. Yeşil çizgiler telefonun kamerası ve uygulamanın arasında oluşan uyumsuzluk sonucu kendini belli eder. Peki yeşil çizgi sorunun çözümü nasıl olur? Aşağıda olan adımları takip ederek yeşil çizgi sorunu konusunda çözüme ulaşabilirsiniz.

Snapchat Yeşil Çizgi Sorunu Çözümü

Snapchat uygulamasını açtığınız zaman ekranda oluşan yeşil çizgi sorununu çözmek için ya da bu hatayı gidermek için ilk olarak yapmanız gereken; Telefonun işletim sistemini güncellemek olacaktır. Telefonunuzun işletim sisteminden kaynaklı olarak bazen güncelleme yapmayabilir. Bu hata da uygulamada yeşil çizgiler çıkmasına sebep olur. Sürüm güncellemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Güncelleme yaptıktan sonra uygulamada tekrar yeşil çizgi sorununu yaşıyorsanız, çözüm olarak işletim sistemini değiştirmeniz gerekecektir. Kit Kat’da, Lollipop sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Tam tersini kullanıyorsanız yani Lollipop sürümüne sahipseniz Kit Kat sürümüne geçerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra Snapchat uygulamasını yeniden başlatın ve sorunun gidip gitmediğini kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa uygulamanın son sürümünün kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz