Snapchat’ın en popüler özelliklerinden biri, uygulamadaki arkadaşlarınızın algoritmaya dayalı bir seçimi olan ve onlarla ne sıklıkta etkileşim kurduğunuza göre seçilen En İyi Arkadaşlar listesidir.

EN İYİ ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ NEDİR?

Snapchat‘taki En İyi Arkadaşlarınız, en çok etkileşim kurduğunuz arkadaşlarınızdır. Hemen göndermek, hemen almak veya bir grup sohbetine birlikte katılmak etkileşim puanınızı artırır. Snapchat’in algoritması, daha sonra tüm arkadaşlarınızı sizinle etkileşim düzeylerine göre sıralar ve en iyi kişileriniz uygulamada ‘’En İyi Arkadaşlarınız’’ olarak listelenir. Snapchat’ta az arkadaşınız varsa veya arkadaşlarınızla çok sık konuşmuyorsanız, hiç ‘’En İyi Arkadaşınız’’ olmayabilir veya yalnızca bir veya iki tanesine sahip olabilirsiniz.

Güncelle konusunda ise; snapchat, algoritmanın ne sıklıkla çalıştığını açıkça belirtmedi, ancak uygulama her zaman güncelleniyor gibi görünüyor. Bu sizin kimlerle ne sıklıkta mesajlaştığınızla alakalıdır.

EN İYİ ARKADAŞ LİSTEMİ NASIL GÖREBİLİRİM?

Ana sayfadan ‘Arkadaşlar’ düğmesine (sol alttaki küçük sohbet balonu) dokunun. Ardından’Gönder’ düğmesine (sağ üstteki küçük sohbet balonu) dokunun. ‘En İyi Arkadaşlar’ listeniz, ‘Arkadaş’ listenizin en üstünde, ‘Son Çağrılar’ listenizin hemen üstünde olacak.

‘ En iyi arkadaş’ bölümünü düzenlemek mümkün değildir çünkü snapchat, arkadaş listesindeki her şey otomatik olarak bir algoritma kullanılarak tasarlandı. Kişileri değiştirmenin ve listenize eklemenin en kolay yolu, bağlantı kurmak istediğiniz kişilere bir şeyler göndermeye devam etmektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz