Samsung Galaxy Note 2 isimli popüler phablet akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 600 yonga setine sahip yeni bir modeli resmen duyuruldu. Daha önce birçok kez böyle bir ürünün varlığına dair iddialar ortaya konmuştu ve bugün itibariyle söz konusu iddialar gerçek oldu.

Tam adı ve model numarası Samsung Galaxy Note 2 N7108D olan akıllı telefon Çin’in en büyük GSM şirketi olan China Mobile tarafından tanıtıldı ve böylece resmiyet kazandı.

Yine aynı şekilde 5.5 inçlik 720p HD çözünürlüğünde bir ekranı bulunan üründe Super AMOLED teknolojisi kullanılıyor. S Pen isimli S kaleme sahip cihaz yeni yonga setleriyle fark yaratıyor. TD-LTE, FSS-LTE ve TD-SCDMA isimli yeni bağlantı teknolojilerine sahip yonga setinin en önemli farkı ise işlemcisinde.

Samsung Galaxy Note 2 snapdragon 600

4 çekirdekli Krait 300 işlemcisine sahip cihazda yeni işlemciler 1.9 GHz frekansına çıkarak işlem yapabiliyorlar. Yine 2 GB RAM donanıma sahip olan Galaxy Note 2 böylece performans konusunda büyük bir iyileştirme almış oldu.

Bu modelin tanıtılmasıyla birlikte sıradaki Note olan Samsung Galaxy Note 3 üzerinde Qualcomm Snapdragon 800 yonga setine ve 3 GB RAM donanımına yer verileceği iddiaları da güçlenmiş oldu. Söz konusu yeni ürünün önümüzdeki eylül ayında IFA etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz