Galaxy Note 3 Neo telefonun satışa çıktığı Samsung’un resmi web sitesi tarafından duyuruldu. Akıllı telefon Kore’de dünden itibaren satılmaya başlandı.

Galaxy Note 3 Neo telefonun Güney Kore’de satılan LTE-A versiyonu Snapdragon-800 yonga setini bulunduruyor. Bu cihaz, dört çekirdekli 2.3 GHz işlemci barındırıyor. Bu da 3G Note 3 Neo‘da bulunan Exynos 5 ya da Snapdragon-400 olamaz. Zira Cortex-A7 CPU 1.7 GHz’in üstüne çıkamaz. Bu yüzden Galaxy Note 3 Neo akıllı telefonun LTE-A versiyonunda Snapdragon-800 yonga seti ve dört çekirdekli 2.3 GHz Krait 400 işlemci görülüyor.

-samsung-galaxy-note-3-neo-2

Samsung’un, çıkardığı bir akıllı telefonun üstünde bir modeli piyasaya sürmesiyle ilk kez karşılaşmıyoruz. Koreli şirket bunu geçen yıl Samsung Galaxy S4 için de yapmıştı. Cihazın resmi olarak duyurulmasından çok kısa bir süre sonra telefonun S800 ile çalışan ve önce sadece Güney Kore’de satışa çıkan bir versiyonunu sunmuştu. Bu telefon daha sonra diğer pazarlarda da sınırlı sayıda bulundu.

Samsung bunu yaparak cihaz seçimini daha da zorlaştırıyor. Fakat şirketin izlediği politika konusunda bilgisi olanlar da yeni bir cihazın duyurulmasından sonraki iki haftayı bekliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz