Samsung sesiz sedasız Samsung Galaxy S5 Plus adlı bir akıllı telefon çıkardı. Bu telefon Snapdragon 805 ile çalışıyor. Hatırlarsanız geçen yıl da sessizce Samsung Galaxy S4 LTE-A çıkmıştı. Tıpkı o modelde olduğu gibi Samsung Galaxy S5 Plus modelinde de daha hızlı LTE bağlantısı ve geliştirilmiş performans sunuluyor.

Samsung Galaxy S5 orijinal modeli Snapdragon 801 yonga seti ile çıkmıştı. Bu yonga seti 2.5 GHz dört çekirdekli işlemci içeriyordu. Yeni yonga seti Snapdragon 805 2.5 GHz Krait 450 işlemci taşımakta. Bu yonga seti ayrıca yeni nesil bir GPU olan Adreno 420 taşıyor.

Diğer değişiklik ise LTE Cat.4 yerine LTE Cat. 6 gelmesi oldu. Buradaki fark, 150Mbps yerine 300Mbps şeklinde ortaya çıkıyor. Bu da Samsung Galaxy Note 4 ile aynı yonga setine sahip bir akıllı telefonu karşımıza çıkarmakta.

samsung galaxy s5 plus

Samsung Galaxy S5 Plus yine 5.1 inç 1080p ekran taşıyor. Bunu QHD ekran taşıyan Samsung Galaxy S5 LTE-A telefon ile karıştırmayalım. Samsung Galaxy S5 Plus, 2160p video çekebilen 16MP kamera taşımakta. Bu kamera OIS niteliği göstermiyor. 2GB RAM ve 16GB depolama alanı ayrıca aynı 2800 mAh batarya bulunmakta. Bununla birlikte aslında yeni yonga seti daha çok güç harcayacağı için daha güçlü bir batarya bulunması tercih edilebilirdi. Telefonun sahip olduğu ağırlık ve ölçüler önceki sürümü ile aynı. Ayrıca yine IP67 sertifikası bulunduruyor.

Samsung Galaxy S5 şu an için sadece Hollanda’da satışa çıkmış durumda ve yakında tüm dünyada kullanıcılara sunulmuş olacak. Samsung’un bunun için henüz bir basın açıklaması yapmadığını da not edelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz