Mobil işlemci üreticisi olarak tanıdığımız Qualcomm’un Snapdragon 865’den sonra ürettiği yeni işlemci 865 Plus tanıtım günü belli oldu. Ek olarak yeni işlemciyi kullanacak ilk telefon hakkında da detaylar geldi.

Snapdragon 865 Plus tanıtım tarihi nedir?

2019 yılında 855 modeliyle ciddi performans sunan ve tercih edilen 855 Plus modeli tanıtılmıştı. Bu yılda aynı olay aynı nesil işlemci de yer alıyor.

Nisan ayı içerisinde Meizu‘nun satış müdür S865+‘ın bu yıl içerisinde çıkmayacağını söylemişti. Herhangi bir dayanak belli olmazken, kısa süre önce ICE Universe’ın twitter üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile beraber Snapdragon 865 Plus, Qualcomm‘un bu yılın başında duyurmuş olduğu gibi Temmuz ayında kendini gösterecek.

Ice Universe‘in paylaşmış olduğu bir ayrıntıya göre yeni nesil Snapdragon işlemcisini ilk Samsung Galaxy Note 20 kullanacak. Yeni işlemci kullanacak diğer modeller arasında Galaxy Z Flip 5G, OnePlus 8T ile ASUS Rog Phone 3 modelleri yer alıyor.

Snapdragon 865+’ın teknik detayları ise henüz bilinmiyor. Yinede S865 üzerinden ciddi bir değişime uğrayacakları beklenmiyor. Ancak her Plus modelinde yer aldığı gibi daha hızlı grafik performansı ve oyun optimizasyonu bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz