Snapseed uygulaması içerisinde birçok özellik barındıran fotoğraf düzenleme programlarından bir tanesidir. Bu uygulama baktığınız zaman fotoğraf düzenlemeye ek olarak içerisinde pek çok efekt de göreceksinizdir. Bu kadar iyi özelliklere ek olarak baktığımız zaman bu uygulamanın da kötü yanları olduğunu söylemek doğru olacaktır. Snapseed uygulaması her ne kadar fotoğraf düzenleme uygulaması olsa da bu uygulama üzerinden fotoğraf kolajı yapılmamaktadır. Ancak ikinci bir yan uygulama sayesinde fotoğraf kolajınızı Snapseed uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Snapseed uygulaması üzerinden nasıl kolaj yapacağınıza dair bilgiler vereceğiz.

Öncelikle az önce de belirttiğimiz gibi Snapseed uygulamasından doğrudan fotoğraf kolajı yapamazsınız. Bu uygulamadan fotoğraf kolajı yapmak için ilk olarak ” Çift Pozlama” aracına sahip olmanız gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde tek sayfada birden fazla fotoğraf yerleştirebileceksiniz. Şimdi sizlere bu işlem için izlemeniz gereken adımları anlatacağız.

Bu işlem için ilk olarak cihazınızda Snapseed uygulamasını açın. Daha sonra ise fotoğrafı açmak için ekranın herhangi bir yerine dokunup fotoğrafı seçin. Ancak birden fazla fotoğrafı tek ekranda birleştireceğiniz için seçeceğiniz fotoğrafın düz siyah olması daha doğru olacaktır.

Fotoğraf ekleme işlemini tamamladıktan hemen sonra ekranın alt kısmında bulunan “Araçlar” seçeneğine basarak “Çift Pozlama” aracını bulup seçin. Bu işlemden sonra karşınıza çıkan opaklık çubuğunu sağ tarafa alın. Bu sayede arka planınız karanlık ve ikinci görüntü için hazır hale gelmiş olacak. İkinci fotoğrafınızı kolaja ekledikten sonra sağ alt kısımda ki onay işaretine basarak resminizi kalıcı hale getirin. Daha sonra ise eklemek istediğiniz her fotoğraf için aynı adımları izleyerek istediğiniz kadar fotoğrafı ekleyerek kolajınızı tamamlayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz