Koronavirüs salgınından sonra 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik sorunları olanların evden çıkmalarına bir yasak gelmişti. Yasağa uymayan kişilere ise ceza uygulanacak. Bu ceza belli oldu. İşte detaylar…

Koronavirüs salgını dünyanın her yanına radikal bir karar ile önlem alınmaları devam ediyor. Açık konuşmak gerekirse İtalya gibi birçok ülke salgını kontrol altına almakta çok fazla zorlanıyor ve sokağa çıkma yasağı uyguluyor.

Türkiye’de ise henüz böyle bir yasak yok. Resmi rakamlara baktığımızda daha fazla durumu kontrol altına almış bulunmaktayız. Yinede ülkemizin her yanında özellikle yaşlı nüfusunu korumak adına çok önlem alınıyor. 65 yaş ve üstündeki vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan kişilerin evden çıkma yasağı bulunuyor.

Yasağa uymayana 3150 TL ceza uygulanacak!

Bu kararın detaylarını bizlere Erzincan Valisi Ali Arslantaş sosyal hesabı üzerinden açıkladı. Bu açıklama ile beraber 3150 TL ceza verilecek. Vatandaşların bu kurallara uyması ve evden çıkmaması gerektiğini belirtelim

Evde kalma oranları büyük önem taşıyor!

Salgını kontrol altına alabilmek ve önlemlerin yeterli kalmasında en büyük faktör evde kalma durumu oluyor. Sizlerde evde kalmak için çaba gösterin lütfen.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz